Reklama

Wybuchający laptop LG

Pewien dziennikarz, posiadacz laptopa marki LG jak co dzień po zakończeniu pracy zamknął notebooka, który powinien w tym momencie przejść w tryb uśpienia. Zamiast tego, urządzenie uradowało swojego właściciela nieco innym trybem... autodestrukcji.

Nie wiadomo, co mogło być przyczyną wybuchu komputera. Najprawdopodobniej odpowiedzialna za eksplozję była bateria notebooka. Ustalono już jej pochodzenie oraz rodzaj - była to bateria typu litowo-jonowego pochodząca z fabryki LG Chem Ltd z Korei Południowej.

Sprawą zajęło się przedstawicielstwo LG Chem Ltd, które o zbadanie okoliczności wypadku poprosiło zewnętrzną firmę. Na pierwsze efekty śledztwa przyjdzie nam poczekać zapewne kilka tygodni - wtedy zapewne PR LG opublikuje oficjalną historię zdarzenia wraz z możliwymi powodami wybuchu laptopa.

Reklama

Wybuch laptopa marki LG jest pierwszym tego typu przypadkiem w historii firmy. Wcześniej podobnym awariom ulegały już jednak laptopy marki Dell oraz Sony, które posiadały wadliwe baterie. Podobne problemy miał też japoński producent notebooków - Toshiba, który po serii awarii zgłosił do Sony wniosek o wymianie wszystkich baterii.

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: laptop

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama