Wybuchający laptop LG

Pewien dziennikarz, posiadacz laptopa marki LG jak co dzień po zakończeniu pracy zamknął notebooka, który powinien w tym momencie przejść w tryb uśpienia. Zamiast tego, urządzenie uradowało swojego właściciela nieco innym trybem... autodestrukcji.

Nie wiadomo, co mogło być przyczyną wybuchu komputera. Najprawdopodobniej odpowiedzialna za eksplozję była bateria notebooka. Ustalono już jej pochodzenie oraz rodzaj - była to bateria typu litowo-jonowego pochodząca z fabryki LG Chem Ltd z Korei Południowej.

Sprawą zajęło się przedstawicielstwo LG Chem Ltd, które o zbadanie okoliczności wypadku poprosiło zewnętrzną firmę. Na pierwsze efekty śledztwa przyjdzie nam poczekać zapewne kilka tygodni - wtedy zapewne PR LG opublikuje oficjalną historię zdarzenia wraz z możliwymi powodami wybuchu laptopa.

Reklama

Wybuch laptopa marki LG jest pierwszym tego typu przypadkiem w historii firmy. Wcześniej podobnym awariom ulegały już jednak laptopy marki Dell oraz Sony, które posiadały wadliwe baterie. Podobne problemy miał też japoński producent notebooków - Toshiba, który po serii awarii zgłosił do Sony wniosek o wymianie wszystkich baterii.

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: Laptop
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy