Zapisy licencyjne Windows 7 Beta 1

Ed Bott, znany dziennikarz serwisu ZDNet, zauważył kilka interesujących zapisów w licencji systemu Windows 7 Beta 1. Kopie systemu niedawno wyciekły do sieci i zostały pobrane przez dziesiątki tysięcy użytkowników.

Eksperci generalnie chwalą obecną wersję Windows 7 za jej wydajność i stabilność. Warto jednak zwrócić uwagę też na zapisy licencyjne.

Bott podkreślił, że pozwalają one na zainstalowanie kopii systemu na dowolnej liczbie komputerów. Można jednak przypuszczać, że w ostatecznej wersji OS-u zapis ten ulegnie zmianie. Beta 1 jest przeznaczona bowiem do testów, logiczne więc, że Microsoftowi zależy na tym, by została ona sprawdzona przez możliwie największą liczbę osób w możliwie największej liczbie konfiguracji.

W licencji znajdziemy też ostrzeżenie, by nie używać wersji Beta w środowisku produkcyjnym. Ostrzeżenie jest zrozumiałe, gdyż wczesne wersje mogą zawierać liczne błędy, więc nie powinny być stosowane tam, gdzie wymagane są bezpieczeństwo i stabilność pracy.

Reklama

Edycja Beta 1 zostanie oficjalnie udostępniona przez Microsoft w styczniu przyszłego roku. Osoby, które ją zainstalują, nie będą mogły cieszyć się nieograniczonym dostępem do nowego systemu. W EULA znalazła się informacja, że 1 sierpnia 2009 roku wersja Beta 1 przestanie się uruchamiać. To z kolei, zdaniem Botta, oznacza, iż w maju lub czerwcu powinna być gotowa ostateczna edycja najnowszego systemu Microsoftu.

Microsoft zabrania też, podobnie jak w przypadku innych wersji Beta, ujawniania testów wydajności systemu. Oczywiście wielu użytkowników nie przeczyta licencji, a inni nie będą jej przestrzegali, tak więc możemy spodziewać się, że wkrótce w sieci zaroi się od informacji dotyczących prędkości pracy Windows 7 Beta 1.

Mariusz Błoński

kopalniawiedzy.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy