Lego zachęca do poznawania kosmosu. Nowy zestaw to wahadłowiec Discovery z teleskopem Hubble'a

Możliwość wejścia na pokład słynnego wahadłowca Discovery miała dosłownie garstka osób, tymczasem jego nowy model może mieć każdy, a wszystko za sprawą nowej propozycji popularnego producenta klocków.

Lego zachęca do poznawania kosmosu. Nowy zestaw to wahadłowiec Discovery z teleskopem Hubble'a
Lego zachęca do poznawania kosmosu. Nowy zestaw to wahadłowiec Discovery z teleskopem Hubble'aGeekweek - import

Nie da się ukryć, że ostatnie wiele dzieje się w kosmicznych tematach - NASA dopuściła udział prywatnego sektora w lotach na ISS, dzięki czemu dostarczaniem astronautów do kosmicznego domu zajmuje się SpaceX, poważnie mówi się też o powrocie na Księżyc, a łazik Perseverance od jakiegoś czasu zapewnia nam wyjątkowe nagrania z Marsa. W przeszłości jednym z takich ważnych wydarzeń był start wahadłowca Discovery, który 24 kwietnia 1990 roku wyniósł na orbitę Kosmiczny Teleskop Hubble’a, który pozostaje tam i służy nam po dziś dzień. A jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w październiku tego roku dołączy do niego jego następca, a mianowicie Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba.

Trudno więc wyobrazić sobie lepszy czas na wypuszczenie na rynek zestawu, który jest niejako hołdem dla naszych kosmicznych osiągnięć. A mowa o klockach Lego NASA Space Shuttle Discovery, które zostały oficjalnie ujawnione przez astronautkę Kathy Sullivan, będącą częścią oryginalnej misji umieszczającej Kosmiczny Teleskop Hubble na orbicie sprzed ponad 30 lat. To zestaw składający się z 2354 części, który dedykowany jest dorosłym fanom klocków Lego - jego premiera została zaplanowana na 1 kwietnia, a zainteresowane osoby muszą przygotować się na wydatek blisko 800 PLN.

Za co płacimy aż tyle? Po pierwsze, za markę, bo nie oszukujmy się, klocki Lego nigdy nie należały do tanich, a po drugie za niezwykłą szczegółowość odwzorowania wahadłowca Discovery. Statek ma wszystkie charakterystyczne elementy, a co więcej drzwi jego ładowni można otworzyć, ujawniając wyjątkowy ładunek, czyli wspomniany Kosmiczny Teleskop Hubble’a. Ten może być przechowywany w tym miejscu albo na zewnątrz wahadłowca, z rozłożonymi panelami solarnymi. Złożony model mierzy 21.78 cm  wysokości, 34,6 cm szerokości i 55,46 cm długości. W zestawie znajdziemy też informacje na temat samej misji, więc łączymy przyjemne z pożytecznym. Przypominamy też, że to nie pierwszy raz, kiedy Lego sięga po tematykę kosmiczną, bo na rynku znaleźć można już Lądownik księżycowy Apollo 11, Międzynarodową Stację Kosmiczną i kilka innych wzorów.

Źródło: GeekWeek.pl/Lego

Geekweek
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas