Reklama

Kormoran 1 na 100: Od tego piwa się głowa nie kiwa!

​Od piwa to się głowa kiwa - mówi stare porzekadło. Jak się okazuje - niekoniecznie tak musi być. Na horyzoncie pojawiło się bowiem piwo, którego możesz wypić większą ilość i nie doznać efektu zamroczenia alkoholem. Do debiutu na polskim rynku szykuje się 1 na 100 Lite APA z browaru Kormoran. Piwo o zawartości 1% alkoholu!

"Jeszcze nie kosztowałem nowego produktu od Kormorana, ale już samo podejście strasznie mi się podoba - żytni słód daje gęstość, pełnię i oleistość. Użycie go w piwie o ekstrakcie zaledwie 6,5% sprawi, że piwo to niekoniecznie będzie wodniste i spokojnie może dac odczucie w ustach podobne do klasycznych 12-tek" - komentuje w rozmowie z Interią  Piotr Kleinschmidt, prowadzący piwnego bloga "Beer'o feel".

"Jeśli to piwo bedzie do tego odpowiednio nachmielone (a skład pozwala mieć taką nadzieję), to może to być pierwsze polskie piwo które ucieszy fanów nowofalowego piwowarstwa w chwili gdy nie mogą sobie pozwolić na wypicie dużej ilości alkoholu" - dodaje.

A co o swoim produkcie mówi sam producent?

1 na 100 Lite APA to lite rye american pale ale (lekkie żytnie APA). Znaczny udział słodów żytnich oraz chmiel Citra sprawiają, że jest pełne w smaku, czaruje egzotycznym aromatem i doskonale orzeźwia. Jest niefiltorwane, dzięki czemu zachowuje wszystko co najlepsze.

To prawdziwe, naturalne piwo ze wszystkimi jego walorami. Niski ekstrakt pozwala uzyskać w nim jedynie 1% alkoholu, co sprawia, że można delektować się nim znacznie dłużej. Idealne po wysiłku fizycznym, szczególnie w upalne dni.
Sprawdź jak smakuje i jak wiele może znaczyć 1%!

Reklama

Garść danych technicznych:

Składniki: woda, słody jęczmienne (jasne i ciemne), słody żytnie (jasne i ciemne), słód pszeniczny, chmiel (Citra, Lubelski, Marynka, Sybilla), drożdże.

Metoda warzenia: górna fermentacja, niefiltrowane

Pasteryzacja: tak

Gatunek piwa: lite rye american pale ale

Zawartość alkoholu: 1% obj.

Ekstrakt: 6,5% wag.

Barwa: słomkowa, mętne

Termin przydatności do spożycia: 3 miesiące

Opakowania: butelka 0,5l

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje