Elektroniczne tatuaże - oto idzie przyszłość!

Światło stwarza nowe możliwości kreowania stylu. Rogier van der Heide, główny projektant Philips Lightinig, opowiada o najnowszych możliwościach, jakie niesie technologia - święcących ubraniach, a także elektronicznych tatuażach.

W przyszłości tatuaże można będzie projektować na tablecie i wyświetlać na skórze
W przyszłości tatuaże można będzie projektować na tablecie i wyświetlać na skórzeYouTube

Rogier van der Heide od 20 lat komponuje światło w przestrzeniach publicznych. W 2010 r. związał się z elektronicznym potentatem. W rozmowie z magazynem "Futu Paper" mówi o nowinkach, które wyznaczą "świetlaną" przyszłość.

Zaskakującym odkryciem są elektroniczne tatuaże wszczepiane pod skórę.

"Podświetlany wzór można by projektować na tablecie. Taki produkt jeszcze nie istnieje, ale warto już teraz rozmawiać o tego typu konceptach. Zapytaliśmy młodych ludzi o ich zdanie na temat elektronicznych tatuaży - spodobał im się ten pomysł. Wątpliwości wzbudziła jedynie kwestia bezpieczeństwa - obawiali się, że ktoś mógłby włamać się do ich tatuażu i zmienić lub wykraść ich autorski wzór. Kluczowa staje się tu kwestia własności oraz prywatności" - twierdzi van der Heide.

"Kolejny trend to oświetlenie, które można nosić na sobie, jest częścią ubrania. Projektanci mody i inżynierowie tworzą nowe pomysły, z których korzysta na przykład branża muzyczna - artyści zakładają na siebie interaktywne, świetlne kostiumy" - mówi o modowej innowacji.

Kompozytor światła wspomina też o urządzeniu o nazwie Philips Hue - domowym systemie, który za pośrednictwem smartfona steruje oświetleniem i jego kolorem. Można dzięki niemu wyrazić własne emocje i samopoczucie.

Rogier van der Heide urodził się w 1970 roku w holenderskim Bennebroek. Studiował w Amsterdamie i Brukseli. Na swoim koncie ma ponad 30 prestiżowych nagród, m.in. "Lighting Designer of the Year Award" i "International Lighting Designer Award of Exellence".

Współpracował z zespołem Black Eyed Peas, projektował Most Szejka Zayeda w Abu Zabi, a także oświetlenie galerii w Seulu, akademii sztuk pięknych w San Francisco, czy miejskiej biblioteki w Amsterdamie. Od marca 2010 roku Rogier jest wiceprezesem firmy Philips oraz szefem projektantów Philips Lighting.

Rogier van der Heide - wizjoner oświetlenia przepowiada rewolucję w elektronicznych tatuażach
Rogier van der Heide - wizjoner oświetlenia przepowiada rewolucję w elektronicznych tatuażachmateriały prasowe
PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas