Historia połączeń w telefonie. Jak działa i jak ją sprawdzić?

Wszystkie połączenia zapisywane są w telefonie. Czasami potrzeba odnaleźć niezapisany numer lub sprawdzić daty i godziny połączeń. Historia połączeń w telefonie to bardzo przydatna funkcja. Można w ten sposób dokładnie sprawdzić, do kogo dzwoniłeś i kto dzwonił do ciebie. Rozróżnia się połączenia przychodzące, wychodzące i nieodebrane. Poza listą, która dostępna jest po kliknięciu zielonej słuchawki, możesz sprawdzić również historię połączeń kontaktów z listy. Jak to zrobić szybko i łatwo?

Materiały promocyjne partnera

Jak działa historia połączeń w telefonie?

Dziennik połączeń to funkcja, która pozwala nie tylko na zapisywanie, lecz także usuwanie zapisu z historii telefonu. Można więc sprawdzić jedynie te wpisy, które nie zostały wcześniej usunięte. Jak sprawdzić historię połączeń? Wystarczy nacisnąć zieloną słuchawkę, a wyświetli się odpowiednia lista. 

W telefonach z systemem Android wpisy w historii ułożone są chronologicznie i wyświetlają się w niej wszystkie połączenia z konkretnego dnia, opatrzone informacją, czy było to połączenie przychodzące, wychodzące lub nieodebrane. Co więcej, pokazywane są dokładna godzina i czas połączenia, jeśli miała miejsce rozmowa telefoniczna. Po kliknięciu wybranego połączenia wyświetlą się ikonki - jedna z nich to szare kółeczko z literką "I". Pojawi się karta kontaktu i lista wcześniejszych połączeń. Taka opcja bardzo ułatwia sprawę w przypadku, gdy nie chodzi Ci o zapis ostatniego połączenia, tylko o całą historię kontaktów z konkretnym numerem. Dane stanowią rejestr z ostatnich 12 miesięcy, chyba że telefon był w tym czasie resetowany. 

Historia połączeń dostępna jest również za pośrednictwem listy kontaktów. Na karcie kontaktu znajduje się odnośnik z napisem "Historia". Po kliknięciu może pojawić się komunikat z prośbą o udzielenie aplikacji dostępu do multimediów. Kiedy zostanie ona zaakceptowana, wyświetli się historia połączeń z danym kontaktem. W przypadku numeru niezapisanego masz dostęp do historii wyłącznie za pośrednictwem listy wyświetlanej po naciśnięciu zielonej słuchawki. 

W przypadku, gdy podpisałeś umowę z operatorem i co miesiąc płacisz abonament, masz również dostęp do billingów. Osoby, które zamawiają rachunek papierowy, otrzymują je co miesiąc. Jeśli korzystasz z faktury elektronicznej, uzyskasz te dane po zalogowaniu się na stronie operatora lub w aplikacji mobilnej. 

Jak usunąć połączenie z historii?

Ta operacja jest bardzo łatwa, ale pamiętaj, że dane usuwane są z telefonu trwale. Wejdź do historii połączeń za pomocą zielonej słuchawki i kliknij wybrany zapis z listy. Na dole ekranu pojawi się wówczas ikonka kosza, a wybrane przez Ciebie połączenie zostanie zaznaczone. Obok każdego z zapisów w historii pojawi się okienko. Daje ono możliwość usunięcia więcej niż jednego zapisu. Istnieje również opcja wyczyszczenia całej historii, ponieważ na liście pojawia się też okienko z napisem "Wszystkie". Kiedy je zaznaczysz, a następnie wciśniesz ikonę kosza, cała zawartość historii połączeń zostanie do niego przeniesiona.

materiały promocyjne partnera
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy