Jak wyróżnić się z tłumu? Postaw na tie-dye!

Masz dość nudnych stylizacji? Poszukaj kolekcji, w których królują kolory. Jedną z propozycji są ubrania tie-dye, nawiązujące do techniki ręcznego farbowania. Komu pasują koszulki i bluzy tie-dye?

Materiały promocyjne partnera

Co kryje się za pojęciem tie-dye?

Tie-dye to nic innego jak ręczny sposób farbowania ubrań. Jego nazwa nawiązuje do stosowanej tu techniki — "tie" oznacza wiązać, a "dye" farbować. Daje to bardzo charakterystyczny efekt przeplatania się kolorów — przypominający nieco ten, jaki uzyskamy, gdy niechcący upierzemy kolorowe ubranie z odrobiną wybielacza. Wyróżnia go to, że linie łączenia kolorów tworzą na ubraniach unikalne wzory. W przypadku ręcznego farbowania uzyskany na tkaninie efekt jest niepowtarzalny.

Historia tie-dye — od hipisów do streetwearu

Czy wiesz, że z zabiegu zwanego tie-dye korzystano już w starożytności? Tkaniny farbowano w ten sposób w Ameryce na długo, zanim pojawił się tam Kolumb. To wtedy odkryto, że kolorowanie na mokro złożonych i związanych ubrań daje bardzo ciekawy efekt.

Największą popularność ubrania tie-dye zyskały jednak w latach 60. XX wieku za sprawą hipisów. Jako że byli oni przeciwnikami konsumpcjonizmu, ręczne farbowanie ubrań stało się doskonałą alternatywą dla ich kupowania. Dzięki tie-dye mogli zamienić zwykłe ciuchy w pełne kolorów stylizacje manifestujące wolność, indywidualizm i życie w zgodzie z naturą.

Po motyw tie-dye sięgnęliśmy ponownie w latach 90. XX wieku. To wtedy królowały bluzy męskie z kapturem farbowane tą metodą, które stały się jednym z elementów charakterystycznych stylu breakdancerów czy streetwearowców. Stąd już prosta droga do aktualnych trendów modowych, w których święcimy powrót do mody lat 90.

Komu pasują ubrania z efektem tie-dye?

Ubrania z efektem tie-dye to propozycja dla wszystkich, którzy lubią kolory w swoich stylizacjach. Zwykła koszulka z nadrukiem w stylu tie-dye będzie pasowała zarówno tym, którzy lubią wprowadzić do swojego ubioru tylko trochę koloru, jak i szalonym streetwearowcom, którzy nie boją się łączenia odważnych wzorów. Odnajdujesz siebie w którymś z tych opisów? A może po prostu chcesz mieć swoją tie-dye stylówkę? Sięgnij po spodnie, koszulki, czapki i bluzy tie-dye. Łącz je z innymi dodatkami i noś dumnie!

Stwórz swoją stylizację tie-dye na co dzień!

Barwne printy na ubraniach to coś bardzo charakterystycznego dla mody ostatnich lat. Od kilku sezonów na popularności nie tracą ubrania z nadrukami allover, ale też wzorami nawiązującymi do technik farbowania DIY. Najchętniej wybierane bluzy męskie to m.in. właśnie bluzy tie-dye. Z czym można je łączyć?

Świetnie pasują do klasycznej bazy, jaką są proste spodnie typu carrot fit, ale też modele wide leg, baggy czy joggery. T-shirt z efektem tie-dye możesz zastosować jako barwny dodatek do stylizacji, ale też uzupełnienie total looku, w którym motyw tie-dye pojawia się też na spodniach, na bluzie, a nawet na dodatkach np. czapce typu beanie. To od Ciebie zależy, jak wykorzystasz ten efekt, aby wyróżnić się z tłumu i sprawić, że Twoja stylizacja będzie jedyna, niepowtarzalna i odpowiadająca Tobie.

materiały promocyjne partnera

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy