Masz taką walizkę? Linie lotnicze wyrzucą Cię z samolotu

Smart bag to zupełnie nowy rodzaj toreb i walizek, które pozwalają użytkownikowi na korzystanie z ciekawych funkcji. Nowoczesna walizka pozwala m.in. na ładowanie telefonu. Niestety, taki bagaż to duży problem. Coraz więcej linii lotniczych zabrania zabierania na pokład tego rodzaju walizki.

Smartbag - co to jest?

Mamy smartfony, smartwatche i wiele innych urządzeń, które cechuje swoista inteligencja. Przyszedł zatem czas na smart bagi, czyli inteligentne torby, plecaki i walizki. Nowoczesne bagaże pozwalają posiadaczowi na znacznie więcej, niż tradycyjna torebka lub walizka. Można przy pomocy takiego przedmiotu spakować się na wakacje, a przy okazji np. ładować telefon czy łączyć się z Wi-Fi. 

Funkcje dostępne w smartbagach są liczne i ciekawe. Nowoczesne zabezpieczenia, wysokiej jakości materiały użyte do produkcji czy elektronika to świetne elementy. Niestety, coraz więcej linii lotniczych zabrania przewożenia bagażu w takich walizkach. Jeżeli macie smartbag, to możecie nie przejść nawet kontroli bezpieczeństwa!

Reklama

Zakazany smartbag. Dlaczego nie można ich przewozić?

Na ten moment zakazane są takie inteligentne torby, które posiadają w środku baterię lub swego rodzaju powerbank. Jeżeli źródło zasilania jest zamontowane na stałe, to nie ma szans na zabranie takiego bagażu do samolotu. Nie przejdzie on kontroli bezpieczeństwa. Poza tym linie lotnicze zabraniają nadawania walizki lub inteligentnej torby jako bagażu rejestrowanego.

Problemu można uniknąć, jeżeli źródło prądu (np. rzeczona bateria) jest odłączana. Wówczas możemy z niej korzystać w samolocie. Wystarczy wyjąć baterię przed kontrolą bezpieczeństwa. Pamiętajmy, aby w przypadku nadawania walizki jako rejestrowanej również pozbawić jej akumulatora. Tych nie można przewozić w luku bagażowym w żadnej formie.

Gdzie zakazano inteligentne walizki?

Pierwsze decyzje o zakazaniu korzystania z inteligentnych walizek (z bateriami) pojawiły się w Stanach Zjednoczonych. Tamtejsze linie lotnicze podniosły problem, który zaczął powoli rozprzestrzeniać się na całym świecie. Nie trzeba było długo czekać, aż podobne kroki zostaną podjęte w Europie - również w przypadku najpopularniejszych linii lotniczych.

Zobacz też: Co może być w bagażu podręcznym?

Inteligentna torba została zakazana przez Ryanair i Wizzair, a także m.in. British Airways, Lufthansa czy easyJet. Zakaz dotyczy oczywiście wspomnianych walizek i toreb, w przypadku których nie da się odłączyć źródła zasilania. Przed zakupem nowoczesnego bagażu należy zatem pamiętać, żeby zwrócić uwagę na tę cechę.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ryanair | WizzAir | podróż | walizka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama