Połączyli dwa brzegi laguny przeszklonym mostem z półkilometrowym basenem

Przeszklone podłogi i sufity w pokojach hotelowych oraz basen bez krawędzi. To wszystko skrywać będzie most łączący brzegi laguny, zawieszony prawie 40 metrów nad powierzchnią ziemi. Tak Arabia Saudyjska chce przyciągnąć kolejnych turystów w ramach swojej flagowej inwestycji.


Arabia Saudyjska nieustannie rozwija swój flagowy projekt Neom, w ramach którego przekształca północno-zachodni region państwa w megamiasto koncentrujące się na nowoczesnych technologiach, sporcie i wypoczynku w luksusowych kurortach.

Właśnie ujawniono kolejny projekt o nazwie Treyam, wykonany przez amerykańskie studio Mark Foster Gage Architects. Hotel z 250 pokojami będzie umieszczony w gigantycznym moście z pokojami hotelowymi, zwieńczonym basenem bez krawędzi.

Treyam ma zostać wybudowane nad Zatoką Akaba, zaledwie 10 kilometrów od The Line

Jak informuje studio, hotel został podniesiony na wysokość 36 metrów nad poziom morza, aby zapewnić wyjątkowy widok na otaczający krajobraz, lagunę i zatokę. Architektura skupia się wokół konstrukcji przypominającej most łączący północny i południowy brzeg laguny. Według przedstawicieli Neomu jego nachylona fasada oglądana z daleka stwarza iluzję nieustannego zachodu Słońca.

Reklama

W moście lokalizowane będą pokoje hotelowe, a każdy z nich będzie miał częściowo przeszkloną podłogę i sufit. Nad pokojami hotelowymi znajdować się będzie basen typu infinity o długości 450 metrów, który będzie obejmował także zieleń i strefy relaksu, a także zacienienie i chodniki.

Kurort oferował będzie szeroką gamę aktywności, w tym żeglarstwo, nurkowanie i inne sporty wodne, a także liczne aktywności na lądzie. Podobnie jak w pozostałych hotelach goście będą mogli skorzystać z oferty fitness, spa i zjeść posiłek w najlepszych restauracjach.

Arabia Saudyjska stawia na luksusową turystykę

Neom został wprowadzony na rynek w 2017 roku przez księcia koronnego Arabii Saudyjskiej Mohammeda bin Salmana. Znajduje się na ogromnym obszarze wcześniej głównie pustym, mniej więcej wielkości Belgii. Miejsce to, położone na północnym wybrzeżu Morza Czerwonego, ma nieco chłodniejszy klimat niż w pozostałej części kraju, co ma sprzyjać rozwojowi turystyki.

Praktycznie wszystkie budynki mają wygląd rodem z filmów sci-fi. Jednak ich niezwykły wygląd oraz deklarowane innowacje z pewnością nie sprawią, że cała inwestycja będzie tania (szacowany koszt całkowity to 500 miliardów dolarów). Z tego powodu wiele osób wątpi i powodzenie projektu. Z kolei Arabia Saudyjska stara się pokazać, że nowe hotele już powstają i co jakiś czas udostępnia zdjęcia i filmy z obszarów budowy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: neom | Arabia Saudyjska | Architektura
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy