Problem z twardą wodą? Rozwiąże go stacja uzdatniania wody do domu

Jednym z problemów pojawiających się w domu jest twarda woda, przez którą tworzy się osad na armaturze, w pralkach, czy na urządzeniach kuchennych. Częste szorowanie i używanie chemicznych środków czyszczenia może nieść ryzyko zniszczenia sprzętu oraz skóry. Czy domowa stacja temu zaradzi?

Problem z twardą wodą w domu

Każdy z nas spotkał się z kamieniem. Czy to na wannie, toalecie, zlewie, czy w umywalce. Czyszczenie urządzeń codziennego użytku z kamienia może już niektórym śnić się po nocach. Na sprzątanie potrzeba dużo czasu, trzeba także wydać pieniądze na niezbędne chemikalia, które mogą podrażniać skórę rąk. Trzeba podkreślić, że sama twarda woda ma również bezpośredni wpływ na nas - nasza skóra źle reaguje na tego typu wodę, nadmiernie ją wysuszając.

Co zyskamy, montując stację uzdatniania wody w domu?

Zainstalowanie stacji uzdatniania wody w domu zmiękczy wodę, przez co sprzęt bazujący na tym płynie będzie o wiele mniej "zarastał" kamieniem. Dzięki czemu żywotność urządzeń znacznie się wydłuży i nie będziemy musieli wydawać pieniędzy na nowy. Miękka woda pozwoli także na zaoszczędzenie pieniędzy na detergentach, czy innych środkach czystości. Mniejsze zużycie chemikaliów jest także zdrowsze dla środowiska. Dodatkowo korzystanie z wody kranowej może być bezpieczniejsze dla naszej skóry i cery.

Reklama

Wyobraźcie sobie, ile człowiek zaoszczędzi także energii i nerwów, nie musząc szorować kamienia ze wszystkich urządzeń. W niektórych stacjach zamontowany jest również filtr węglowy, który usuwa z wody chlor, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się lepszym smakiem tego płynu, a także przygotowywanych potraw.

Jednak najważniejszą zaletą domowej stacji uzdatniania wody jest to, że system ten będzie oczyszczać wodę z wszelkich niechcianych zanieczyszczeń, będzie także neutralizować potencjalny niemiły zapach.

Ile kosztuje domowa stacja uzdatniania wody?

Koszt stacji uzdatniania wody zależny jest od wybranego typu. Tutaj rozróżniamy stację typowo zmiękczającą wodę, za którą trzeba zapłacić od około 2 500 do 3 500 zł. 

Dalej mamy stację zmiękczającą z filtrem węglowym, której koszt wynosi od 5 500 do ponad 6 000, która niweluje nieprzyjemny zapach. Na podobnym pułapie cenowym znajduje się stacja ze zmiękczaczem i odżelaziaczem. Montuje się ją w przypadku twardej wody z zawartością żelaza i manganu. Można także zainstalować stację z filtrem wielofunkcyjnym (około 5 000 zł) lub odżelaziacz z filtrem węglowym (około 7 000 zł). 

Wszystkie systemy można wyposażyć dodatkowo w specjalną lampę UV, która będzie niszczyć bakterie. Cena za taki sprzęt wynosi około 1 500 zł. Trzeba podkreślić, że należy doliczyć do tego koszt montażu oraz zakup odpowiedniej soli tabletkowanej, czy innych odczynników.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: woda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy