Dubajska policja będzie patrolowała ulice na latających motocyklach

Metropolia na pustyni bez przerwy udowadnia całemu światu, że kocha futurystyczne projekty i potrafi z nich zrobić praktyczny użytek dla swoich mieszkańców.

Metropolia na pustyni bez przerwy udowadnia całemu światu, że kocha futurystyczne projekty i potrafi z nich zrobić praktyczny użytek dla swoich mieszkańców.

Już w przyszłym roku dubajscy uliczni przedstawicie prawa otrzymają dość futurystyczny środek transportu. Firma Hoversurf dostarczy im latające motocykle, na pokładach których będą oni znacznie szybciej i sprawniej patrolowali ulice tej niezwykłej metropolii.

Chociaż to wszystko brzmi jak dobry scenariusz do filmu sci-fi, to jednak Dubaj już wielokrotnie udowadniał, że takie pomysły są warte świeczki i sprawdzają się w praktyce, czego najlepszym przykładem jest flota robo-policjantów, która od jakiegoś czasu patroluje ulice, wystawia mandaty, rejestruje różne zdarzenia oraz służy pomocą mieszkańcom i turystom.

Reklama

Latający motocykl od Hoversurf swoim wyglądem przypomina skuter wodny Batmana. Został wykonany z ultralekkich materiałów, dlatego waży zaledwie 112 kilogramów. Wyposażony został w cztery silniki elektryczne, które pozwalają jego użytkownikowi na przemieszczanie się z prędkością do 100 km/h. Na zamieszczonym filmie możecie zobaczyć, że dubajscy policjanci nie latają nim zbyt wysoko, a to ze względów bezpieczeństwa. Gdy maszyny wejdą do służby, funkcjonariusze będą podróżowali nimi na wysokości do 10-15 metrów.

Latający motocykl został wyposażony w wydajne akumulatory. Inżynierowie z Hoversurf zapewniają, że w typowych warunkach, policjanci będą mogli odbywać loty trwające do 25 minut. To w zupełności wystarczy, aby w trakcie patrolu oblecieć dużą część miasta i zarówno z poziomu ulicy, jak i z lotu ptaka, sprawdzić, czy wszystko jest ok.

Hoverbike S3 w przyszłym roku będzie dostępny dla każdego chętnego. Koszt zakupu jednej sztuki wynosi 150 tysięcy dolarów. Władze Dubaju docelowo chcą zakupić kilkadziesiąt sztuk tego typu maszyn dla policjantów i medyków oraz z ich pomocą, jak to tylko możliwe, zwiększyć poziom bezpieczeństwa w tym jednym z najszybciej rozwijających się miast na świecie.

Przypomnijmy, że po Dubaju od jakiegoś czasu kursują autonomiczne taksówki, w których nie uświadczymy kierowców. Niebawem pojawią się tam też latające taksówki oraz zaczną powstawać pierwsze komisariaty prowadzone tylko przez roboty. Władze chcą też zbudować całe dzielnice domów z pomocą najnowocześniejszych drukarek 3D/4D, a na pustyni powstanie największa na świecie elektrownia słoneczna.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Hoversurf

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama