Jet pack Iron Mana można już kupić w sklepie. Rozpędza się do 50 km/h

Richard Browning ustanowił w ubiegłym roku rekord świata w prędkości lotu w kombinezonie odrzutowym. Teraz ten futurystyczny sprzęt można kupić w sklepie.

Wynalazek Browninga jest wyjątkowy i wyróżnia się na tle zwykłych tego typu wynalazków, zastosowanymi technologiami. Mamy tutaj egzoszkielet, do którego przymocowanych jest pięć turbin, po dwie na każdym z ramion i jedna na plecach, więc cała konstrukcja wygląda nie tylko dość zgrabnie, ale również nie krepuje ruchów i na myśl przywodzi możliwości zbroi Iron Mana.

Jet pack pozwala odbyć lot na dystansie kilku kilometrów, na wysokości nawet 4 kilometrów i z maksymalną prędkością 50 km/h. Budowa kombinezonu pochłonęła ok. 50 tysięcy dolarów, ale wynalazca nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Do kombinezonu zamierza dodać jeszcze niewielkie skrzydła, które zapewnią jeszcze lepszą stabilność.

Reklama

Silniki są na paliwo lotnicze, ale można używać zwykłego diesla. Plecak odrzutowy pali 4 litry na minutę, kiedy się wisi w powietrzu. Można nim polatać 3-4 minuty.

Tymczasem jego wynalazek można już kupić w jego sklepie. Oczywiście w wersji cywilnej. Cena jest trochę kosmiczna, bo wynosi po przeliczeniu ponad półtora miliona złotych, ale chętnych nie brakuje. Aby jednak w ogóle nim polatać, trzeba odbyć specjalne szkolenie, które trwa ok. 3 tygodnie.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Gravity Industries

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy