Nadchodzą drony z nieograniczonym zasięgiem, dzięki ładowaniu indukcyjnemu

Rosyjska firma Global Energy Transmission opracowała rewolucyjny system ładowania bezzałogowców, dzięki czemu nie będą musiały one lądować i ich zasięg będzie praktycznie nieograniczony.

Technologia nie jest jakoś specjalnie skomplikowana, ale w końcu ktoś pomyślał o wykorzystaniu jej na większą skalę. System indukcyjnego ładowania składa się z sześciokątnej ramy o średnicy 10 metrów, wyposażonej w druty do wytworzenia pola elektromagnetycznego. Całe urządzenie dysponuje mocą 12 kilowatów i cechuje się sprawnością na poziomie do 80 procent.

Co najważniejsze, system jest mobilny i może być szybko i tanio rozmieszczony na całej trasie lotów transportowych dronów, zapewniając im praktycznie nieograniczony zasięg. Rosjanie zapewniają, że ich wynalazek już po 6-minutowym ładowaniu akumulatorów drona może zapewnić mu do nawet 25 kilometrów zasięgu.

Reklama

Inżynierowie z firmy Global Energy Transmission chcą docelowo zbudować całą sieć bezprzewodowego ładowania dronów na terenie całej Rosji. Punkty miałyby docelowo dostarczać energię pozyskaną ze źródeł odnawialnych, a mianowicie z farm solarnych, aby mogły funkcjonować na terenach, gdzie nie istnieje żadna infrastruktura energetyczna.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fort. Global Energy Transmission

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy