Zobaczcie, jak podniebna taksówka EHang już lata pomiędzy chińskimi miastami [FILM]

Chińska firma i jej podniebne taksówki coraz cieplej przyjmowane są w wielu krajach świata. Wygląda na to, że znajdujemy się już tylko o krok od popularyzacji takiej formy transportu w metropoliach.

Niedawno pokazaliśmy Wam, że taksówka EHang 216 pojawiła się w roli latającego wozu strażackiego w jednym z chińskich miast, a także w stolicy Korei Południowej, gdzie przez kilka dni testowana była przez służby medyczne. Pojazd powietrzny pełnił w Seulu rolę systemu transportu sprzętu na miejsca akcji ratowniczych.

Niedawno pojazd gościł przez kilka dni w mieście Zhaoqing w prowincji Guangdong w Chinach. Lokalna firma zajmująca się nieruchomościami, postanowiła sprawdzić, czy taka forma transportu powietrznego sprawdzi się przy okazji lotów potencjalnych klientów nad domami, które są wystawione na sprzedaż. Pomysłodawcy projektu chcą też organizować elektrycznymi taksówkami loty turystyczne nad chińskimi miastami.

Reklama

Okazuje się, że podniebna taksówka EHang 216 idealnie się do tego nadaje. Autonomiczny oktocopter przypomina niewielki helikopter, który wyposażony jest w osiem silników. Na pokład może zabrać dwie osoby lub 140 kilogramów ładunku. Jak zapewniają jego konstruktorzy, 2-godzinne ładowanie akumulatorów zapewnia 23 minutowy lot na dystansie 30 kilometrów z prędkością 100 km/h, na wysokości od 300-500 metrów.

Eksperci od transportu miejskiego uważają, że pierwsze komercyjne przeloty takimi maszynami mają stać się faktem już w przyszłym roku. W Chinach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych mają powstać cała sieć specjalnych portów przesiadkowych dla podniebnych taksówek, które będą zapewniały szybki i bezpieczny transport pomiędzy lotniskami i kluczowymi lokacjami w metropoliach.

Źródło: GeekWeek.pl/EHang / Fot. EHang

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy