App Store

Apple stworzyło specjalną platformę dystrybucji cyfrowej dla urządzeń takich jak iPad, iPhone czy iPod touch. Można w niej znaleźć aplikacje dla każdego z nich, więc App Store działa na zasadzie sklepu – podobnie jak Google Play w systemie Android. W App Store znajdują się aplikacje i gry płatne oraz bezpłatne.
App Store - najważniejsze informacje
AppStore to sklep z aplikacjami na urzadzenia Apple. /123RF/PICSEL

App Store - najważniejsze informacje

 • Marka:

 • Rodzaj/Typ:

  aplikacja, serwis internetowy

 • System operacyjny:

 • Opłata:

  Opcja

 • Rejestracja:

  Tak

W praktyce App Store umożliwia kupowanie produktów i akcesoriów firmy Apple. Pozwala na dodawanie i czytanie recenzji użytkowników, wyszukiwanie sklepów detalicznych Apple Store. 

Aplikacja pozwala również na śledzenie najnowszych wydarzeń w sklepie oraz umawianie się na spotkania w punktach Genius Bar czy na spotkania osobiste.

Co istotne, do korzystania z App Store są potrzebne połączenie internetowe i Apple ID. Dostępność App Store oraz Apple Arcade zależy od kraju i regionu. 

Apple wprowadziło także do użytku karty podarunkowe, które można realizować za pośrednictwem App Store.

App Store – ciekawostki

App Store i Appstore to nie to samo! Sklep Appstore to aplikacja firmy Amazon – już dzień po jej ukazaniu się koncern Apple złożył w sądzie pozew dotyczący nazwy usługi. W końcu podobieństwo było dość znaczące i mogło wprowadzać użytkowników w błąd.

App Store jest jednym z najbardziej dochodowych produktów marki Apple. Najnowsze raporty tworzone przez Analysis Group pokazują, że App Store jest biznesem o wartości 1,1 biliona dolarów. 

Przychody na tym poziomie sklep miał wygenerować w całym 2022 roku. Odnotowano także, że w tym samym okresie w ciągu jednego dnia App Store odwiedzało na całym świecie ok. 650 mln użytkowników (w przeliczeniu na liczbę wizyt).

App Store - Wiadomości