Mac

Piątek, 15 września 2023 (13:55) Aktualizacja Piątek, 15 września 2023 (14:22)
Mac marki Apple to grupa komputerów zaprojektowanych z myślą o ich profesjonalnym wykorzystaniu. Mac i jego kolejne odsłony każdego roku dopracowywany jest pod względem wydajności, użyteczności, stabilności, ale także designu.
Mac - najważniejsze informacje
Apple Mac Mini. /materiały prasowe

Mac - najważniejsze informacje

 • Marka:

 • Rodzaj/Typ:

  komputer

 • Rok uruchomienia produkcji:

  1984

 • System operacyjny:

MAC – opis produktu

Komputery produkowane przez firmę Apple wpisują się przede wszystkim w potrzeby zawodów, w których wymagana jest praca z wykorzystaniem nowych technologii. 

Projektanci Apple stale podążają za zmieniającymi się trendami, wymogami technicznymi zarówno w komputerach stacjonarnych Mac, jak i laptopach. To czyni sprzęt tej amerykańskiej marki bezkonkurencyjnym na rynku, zwłaszcza w biznesie.

Mac to szeroka grupa produktów obejmująca m.in. komputery osobiste – MacBooki w wariancie Air lub Pro. 

Jeśli szukasz natomiast stacjonarnej jednostki centralnej, komputer iMAC lub Apple Mac Pro to doskonała propozycja. Pomiędzy nimi znajdują się także przenośne i stacjonarne Apple Mac Mini lub Studio z wbudowanym zasilaczem i lekką aluminiową obudową. To wersja przeznaczona dla użytkowników pracujących nie tylko w biurze, ale także w podróży.

Mocne i wydajne podzespoły komputerów Mac to nie wszystko. Na rynku wyróżnia je także architektura systemu macOS. Dostępny jest on wyłącznie w sprzęcie Apple i należy do ekosystemu firmy. 

Dzięki temu możliwa jest synchronizacja urządzenia z innymi w ramach marki. Inne zalety komputerów Mac od Apple to także wysoka spójność graficzna, intuicyjność czy wygoda użytkowania. Systemu macOS jest zarówno stabilny, jak i szybki - te cechy przekonują do wykorzystania go w pracy zawodowej.
 

Mac – ciekawostki o komputerze Apple

 • Pierwszy komputer MAC produkowany przez Apple (Macintosh 128K z 1984 roku) zawierał procesor Motorola 68000, 9-calowy wbudowany monitor, 128 kB pamięci RAM i 64 kB pamięci ROM oraz stację dyskietek. Urządzenie ważyło 7,5 kg.

 • Obecnie najdroższym komputerem Mac od Apple jest Mac Pro. To komputer stacjonarny, który sprawdza się przede wszystkim do intensywnych zadań na polu biznesowym, np. w grafice czy przy produkcji muzycznej. Odznacza się dużą wydajnością. Apple wyposażył go w 28-rdzeniowy procesor, dwie wysokiej jakości karty graficzne, 1,5 TB pamięci RAM.

Więcej na temat Mac

Mac - Wiadomości

 • iMac z czipem M3 jeszcze w tym miesiącu. Co jeszcze pokaże Apple?

  iMac z czipem M3 jeszcze w tym miesiącu. Co jeszcze pokaże Apple?

  Poniedziałek, 23 października 2023 (13:06)
  iMac z procesorem M3 jest bliżej, niż mogłoby się wydawać. Apple planuje wprowadzić do oferty ten komputer przed końcem miesiąca. Na tym nie koniec, bo październikowa premiera może...
 • Mac z dotykowym ekranem? Ten pochodzi z... 1999 roku

  Mac z dotykowym ekranem? Ten pochodzi z... 1999 roku

  Wtorek, 10 października 2023 (07:29)
  Wielokrotnie słyszeliśmy plotki i pogłoski o Macbookach z dotykowymi ekranami. Ostatecznie Apple nie zdecydowało się jeszcze na taki sprzęt. No, może poza pewnym dziwnym sprzętem od Elo....
 • Nowy Mac Mini 2 jest dobry, ale Apple chyba śmieje nam się w twarz

  Nowy Mac Mini 2 jest dobry, ale Apple chyba śmieje nam się w twarz

  Czwartek, 26 stycznia 2023 (15:12)
  Apple wypuściło na rynek nowego Maca Mini 2 z chipem Apple M2. Jest to świetna propozycja nie tylko dla fanów produktów firmy, ale także osób niezaznajomionych z tym ekosystemem. Bardzo...
 • Reklama
 • Oto najpotężniejszy komputer Apple. Poznajcie Mac Studio

  Oto najpotężniejszy komputer Apple. Poznajcie Mac Studio

  Wtorek, 8 marca 2022 (20:38)
  Firma Apple zaprezentowała Mac Studio - zupełnie nowy komputer biurowy, który z wyglądu przypomina Maka Mini, ale jest dużo potężniejszy. Ma być nawet szybszy od najmocniejszego Maka Pro...
 • Apple planuje komputer Mac Mini Pro?

  Apple planuje komputer Mac Mini Pro?

  Środa, 26 maja 2021 (21:00)
  Najnowsze przecieki wskazują, iż Apple może przygotowywać komputer Mac Mini Pro. Z zupełnie nowym procesorem.
 • Mac Mini ma problemy z Bluetooth

  Mac Mini ma problemy z Bluetooth

  Piątek, 27 listopada 2020 (09:11)
  Użytkownicy najnowszych komputerów Mac Mini z procesorem Apple M1 narzekają na problemy z Bluetooth. Do urządzenia nie da się m.in. podłączyć klawiatury.
 • Reklama
 • Mac Pro firmy Apple – napraw go sam

  Mac Pro firmy Apple – napraw go sam

  Środa, 25 grudnia 2019 (05:45)
  Dawne czasy dłubania przy zepsutych urządzeniach w celu naprawy dawno minęły. Obecnie awaria jakiegokolwiek nowego sprzętu najczęściej kończy się jego wymianą. Na szczęście najmocniejszy...
 • MacBook Air z ekranem Retina i nowa linia Maca Mini

  MacBook Air z ekranem Retina i nowa linia Maca Mini

  Wtorek, 30 października 2018 (15:58)
  Użytkownicy w końcu się doczekali. Apple wreszcie zdecydowało się na dodanie ekranu Retina do MacBooka Air. Dodatkowo, po czterech latach Apple postanowiło odświeżyć Maca Mini i wyposażyć...

Mac - Wideo

 • Tak powstaje Mac Pro

  Czwartek, 24 października 2013 (13:46)
  Firma Apple opublikowała materiał, na którym pokazano cały proces produkcji nowego Maca Pro. Wideo robi wrażenie, a sam sprzęt to takie małe technologiczne dzieło sztuki.