Zapasy Maców Pro w Europie na wyczerpaniu

Już 1 marca profesjonalne komputery firmy Apple - Maki Pro - nie będą mogły być sprzedawane na terenie Europy. Jest to związane z nowymi regulacjami, w które nie wpisuje się ten model Maka. W większości Apple Online Store w Europie komputery te zostały już wyprzedane.


Poprawka do dotychczasowej regulacji IEC 60950-1, obowiązującej na terenie Europy, sprawiła, że Maki Pro nie spełniają już jej wymagań. Chodzi o sposób w jaki chronione są wiatraki w komputerach. Apple postanowiło, że w związku z tym wycofa swoje komputery z linii Mac Pro z rynku europejskiego. 

Wszyscy resellerzy urządzeń firmy mogli je zamawiać do 18 lutego. W tej chwili zostały ostatnie dni na dokonanie zakupu tych komputerów. W większości lokalnych Apple Online Store są już one jednak niedostępne.

Apple nie zdecydowało się na wprowadzenie zmian w swoich komputerach dla profesjonalistów, co może sugerować, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami jeszcze w tym roku zadebiutują ich nowe wersje.

Na koniec chcielibyśmy wyraźnie podkreślić, że regulacja wpływa jedynie na sprzedaż desktopów z linii Pro - nie ma ona wpływu na laptopy.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Apple | Mac
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy