iMac z czipem M3 jeszcze w tym miesiącu. Co jeszcze pokaże Apple?

iMac z procesorem M3 jest bliżej, niż mogłoby się wydawać. Apple planuje wprowadzić do oferty ten komputer przed końcem miesiąca. Na tym nie koniec, bo październikowa premiera może przynieść nam także inne nowe sprzęty. Możliwe, że będą to odświeżone MacBooki Pro. Zobaczmy, czego można się spodziewać.

Apple może zaskoczyć nas pod koniec miesiąca premierą nowych produktów. Odbędzie się to bez tak hucznego wydarzenia, którym była wrześniowa konferencja z iPhone'ami 15. Nowe informacje na temat planów giganta z Cupertino przekazał Mark Gurman, który w przeszłości bardzo często serwował nam sprawdzone plotki z obozu firmy z logo nadgryzionego jabłka. 

iMac z czipem M3

Apple pod koniec tego miesiąca, gdzie Gurman wspomina o dacie 30 lub 31 października, ma pokazać nowy komputer iMac z 24-calowym ekranem. Obecnie występują braki w ofercie w przypadku modelu z czipem M1 i źródło informacji wierzy, że wynika to z faktu szykowania do premiery nowego urządzenia. Co zaoferuje ta maszyna?

Reklama

Wizualnie nowy iMac nie ma wnieść większych zmian, ale Apple planuje różne modyfikacje pod maską komputera. Pod obudową ma znaleźć się nowy procesor M3, który zostanie wykonany w 3-nm litografii. Spodziewajmy się, że względem układu M2 zaoferuje on o kilkadziesiąt proc. lepszą wydajność. Szczegóły budowy czipu nie są jednak na razie znane i na ich ogłoszenie musimy poczekać.

iMac wręcz prosi się o odświeżenie. Jest to jedyny komputer w ofercie Apple, który pozostaje dostępny wyłącznie w opcji z czipem M1. Nie aktualizowano go od ponad 900 dni i czas najwyższy, aby to w końcu uległo zmianie.

Apple może pokazać także inne nowości

Gurman jest dosyć powściągliwy w kwestii premiery innych produktów, ale sugeruje, że Apple pod koniec tego miesiąca może również odświeżyć MacBooki Pro. Nie zagłębia się jednak w szczegóły i pozostaje to kwestią domysłów. Tu warto jednak mieć na uwadze, że te laptopy odświeżono na początku tego roku i trudno powiedzieć, czy gigant z Cupertino będzie chciał wprowadzić nowe modele w tak krótkim odstępie czasu.

Apple przy okazji premiery nowego iMaca może też odświeżyć akcesoria w postaci klawiatury, gładzika czy myszki z serii Magic i umieści w nich nowe złącza USB C, które w kolejnych sprzętach sukcesywnie zastępują wysłużony port Lightning. W tym roku stało się tak w przypadku iPhone'ów i słuchawek AirPods Pro, a ostatnio odświeżono także ołówek elektroniczny Apple Pencil, który to również otrzymał interfejs USB C.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iMac | Apple | komputery | Mac
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama