Vision Pro

Czwartek, 7 września 2023 (10:10) Aktualizacja Poniedziałek, 18 grudnia 2023 (13:43)
Vision Pro to gogle rozszerzonej rzeczywistości. Urządzenie Apple ma być dostępne w 2024 roku. Gogle będą działać przy użyciu oprogramowania VisionOS, które jest innowacyjnym systemem operacyjnym opartym na modelach przestrzennych.
Vision Pro - najważniejsze informacje
Vision Pro to głośna propozycja od amerykańskiego giganta. /Jeff Chiu/Associated Press/East News /East News

Vision Pro - najważniejsze informacje

 • Marka:

 • Rodzaj/Typ:

  urządzenie multimedialne

 • Rok uruchomienia produkcji:

  2024

 • System operacyjny:

Vision Pro – opis produktu

Podczas konferencji WWDC w 2023 roku marka Apple zaprezentowała światu swoje pierwsze gogle. To okulary do projektowania tzw. rzeczywistości mieszanej, działające w systemie VisionOS. 

Okulary Vision Pro pozwalają obserwować realny świat i jedynie nakładają na ten widok dodatkowe, cyfrowe elementy. Przed oczami użytkownika pojawiają się okna programów czy komunikatorów. Vision Pro pozwalają również odtworzyć filmy i sterować przy tym obrazem.

To również propozycja dla fanów rozrywki – model można wykorzystać jako gogle VR i przenieść się w całkowicie wirtualny świat. To nie tylko komfortowe warunki do pracy zdalnej albo także do wirtualnych rozgrywek. 

Technologia w okularach Apple będzie na najbardziej zaawansowanym poziomie. Nie chodzi tylko o dopracowany system operacyjny. Godny uwagi jest również sam sprzęt. W soczewce okularów Apple znajdują się 23 miliony pikseli. Dzięki temu cały obraz będzie bardziej szczegółowy niż ten, który wyświetla się na ekranie telewizora 4K. Apple pomyślało także o użytkownikach noszących na co dzień okulary korekcyjne – one także będą mogli korzystać z Vision Pro.

Vision Pro – ciekawostki

 • Cena okularów Vision Pro to bagatela 3500 tysiąca dolarów w Stanach Zjednoczonych. W przeliczeniu na złotówki daje do ponad 20 tysięcy zł. W Polsce gadżet ma trafić do sprzedaży w 2024 roku. 

 • Na Vision Pro będzie można korzystać z ponad 100 gier dostępnych w Apple Arcade. Do rozgrywek można będzie wykorzystać kontrolery od PlayStation i Xboxa. 

 • Każda soczewka ma 23 miliony pikseli, zapewniając użytkownikom w każdym oku większą rozdzielczość obrazu niż telewizor najnowszej technologii.

Vision Pro - Wiadomości