Vision Pro już blisko. Wiemy, kiedy Apple chce uruchomić sprzedaż gogli VR

Vision Pro to nowe gogle AR/VR, które przygotowuje Apple. W sieci pojawiły się świeże informacje związane z wprowadzeniem sprzętu do oferty. Kiedy to nastąpi? Gigant z Cupertino chce zacząć sprzedawać to urządzenie jeszcze w pierwszym kwartale 2024 r. Jaka będzie cena gogli Vision Pro od firmy Apple?

Apple pochwaliło się goglami Vision Pro kilka miesięcy temu. Rynkowy debiut tego sprzętu jest ciągle przed nami. Oficjalnie wiadomo tylko tyle, że urządzenie ma pojawić się w sprzedaży na początku 2024 r. Bardziej szczegółowe informacje na ten temat uzyskał Mark Gurman, który w przeszłości serwował nam sprawdzone plotki z obozu giganta z Cupertino.

Reklama

Apple chce uruchomić sprzedaż Vision Pro w lutym

Z informacji uzyskanych przez Gurmana wynika, że Apple planuje wprowadzić własne gogle VR/AR do oferty w pierwszym kwartale 2024. Dokładnie w lutym i wtedy ma rozpocząć się ich sprzedaż na terenie sklepów stacjonarnych firmy na terenie Stanów Zjednoczonych. Co z Europą? Tutaj dobrych wieści nie ma. Początkowo sprzęt ma być sprzedawany tylko w kraju producenta i jego dostępność o kolejne rynki zostanie zwiększona dopiero z czasem.

Apple uruchomiło kilka tygodni temu produkcję Vision Pro z "pełną prędkością". To oznacza, że firma chce zapewnić odpowiednią podaż tego sprzętu na rynku i wierzy w jego sukces. Pomimo tego, że nie będzie to tani gadżet.

Początkowo Vision Pro będzie można nabyć tylko w sklepach Stacjonarnych firmy w Stanach Zjednoczonych. W tym celu trzeba będzie umówić się na dopasowanie sprzętu do użytkownika. Apple chce w ten sposób mieć pewność, że klienci mają odpowiedni rozmiar opaski na głowę i technologię Light Seal zapewniającą stosowne dopasowanie. Ponadto część osób ma wymagać specjalnych soczewek korekcyjnych i tutaj pracownicy sklepów również mają służyć pomocą. Montaż ma odbywać się na miejscu.

Obecnie Apple szkoli pracowników własnych sklepów pod kątem gogli Vision Pro. Po to, aby służyli oni klientom jak największą pomocą w odpowiednim doborze oraz dopasowaniu urządzenia.

Cena gogli VR/AR z visionOS będzie wysoka

Cena Vision Pro nie będzie niestety niska. Na nowe gogle VR/AR będą mogli pozwolić sobie tylko wybrani klienci. Sprzęt ma kosztować w Stanach Zjednoczonych około 3,5 tys. dolarów. Przy obecnym kursie jest to blisko 14 tys. zł. Tanio nie będzie i w tym przypadku "podatek od nowości" jest naprawdę wysoki. W Europie, gdzie sprzęt trafi dopiero z czasem, zapłacimy jeszcze więcej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: VR | Ar | Vision Pro | Apple | rozszerzona rzeczywistość
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama