Bill Gates inwestuje miliardy dolarów w 7 potencjalnych szczepionek na CoVID-19

Jeden z najbogatszych ludzi i założyciel największej prywatnej fundacji charytatywnej na świecie zapowiedział, że zainwestuje swoje grube miliardy dolarów w opracowanie skutecznych szczepionek na CoVID-19.

Chociaż Bill Gates niedawno stwierdził, że jest już za późno na stłumienie w zarodku pandemii CoVID-19 w samych Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, to jednak nie traci nadziei na szybkie opracowanie skutecznego specyfiku, który pomoże nam walczyć z koronawirusem.

Jego fundacja wyda w najbliższych miesiącach miliardy dolarów na 7 najlepiej zapowiadających się specyfików obecnie przygotowywanych przez firmy biotechnologiczne z najróżniejszych krajów świata. Gates ma pełną świadomość, że tak olbrzymie pieniądze mogą zostać wyrzucone w błoto, ale jednocześnie wierzy, że uda się stworzyć przynajmniej dwa skuteczne specyfiki.

Reklama

Przyświeca mu jedna idea. Chce uratować jak najwięcej ludzkich istnień. Jak sam powiedział, życie jest ważniejsze od pieniędzy i gospodarki. Jedno i drugie można odtworzyć, natomiast utraconego życia ludzkiego nic nie zwróci. „Zamierzamy sfinansować fabryki dla wszystkich siedmiu szczepionek, żeby nie marnować czasu na zastanawianie się, która szczepionka zadziała, a potem dopiero zbudować dla nich fabryki” - powiedział Gates.

Niestety, założyciel Microsoftu stwierdził, że pomimo miliardowych inwestycji jego fundacji, która jak żadna inna ma wiedzę o groźnych chorobach dręczących ludzkość, nie mamy co liczyć na to, że pierwsza szczepionka znajdzie się w masowym użyciu szybciej niż dopiero w przyszłym roku.

Patrząc na rozwój pandemii przez pryzmat danych WHO, które wskazują, że obecnie każdego dnia na całym świecie umiera na CoVID-19 nawet 10 tysięcy ludzi, to pojawienie się szczepionki w przyszłym roku będzie oznaczało miliony ofiar.

Na razie największa nadzieja znajduje się w nowych terapiach, mających na celu łagodzenie objawów choroby. Te cechują się coraz większą skutecznością, bo do tej pory pozwoliły one wrócić do zdrowia 228 tysiącom osób. Duża potencjał ma też szczepionka na gruźlicę (BCG). Okazuje się, że osoby nią szczepione łagodniej przechodzą infekcję koronawirusem. Obecnie na świecie zachorowało już na CoVID-19 ponad milion ludzi.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Pixabay

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy