Bill Gates pokazał na animacji rozwój globalnej pandemii grypy i znowu ostrzegł świat

Współzałożyciel Microsoftu i jeden z najbogatszych ludzi na naszej planecie zaprezentował na animacji, jak szybko rozprzestrzeniać się będzie globalna pandemia grypy i ostrzegł ludzkość, że nie jest na nią przygotowana.

Bill Gates kolejny raz ostrzegł ludzkość, że kompletnie nie jest przygotowana na nadejście globalnej pandemii grypy. Według współzałożyciela Microsoftu, taka wizja zrealizuje się na 100 procent i jest to tylko kwestią czasu.

Drugi najbogatszy człowiek świata zarzucił rządom krajów, że nie robią nic, aby odpowiednio się na ten moment przygotować, a powinien to być temat pierwszorzędny.

Niedawno Gates gościł u Donalda Trumpa. Niestety, był bardzo rozczarowany tym spotkaniem, o czym nie omieszkał poinformować media, ponieważ prezydent Stanów Zjednoczonych nie tylko jest przeciwnikiem szczepień i nie dostrzega czyhającego zagrożenia, ale również nie ma zamiaru czegoś z tym zrobić.

Reklama

Gates zaprezentował na swoim blogu animację przygotowaną przez Institute for Disease Modeling, dzięki której możemy dowiedzieć się, jak szybko będzie rozprzestrzeniała się globalna pandemia grypy. Sprawa jest bardzo poważana, bo specjaliści z fundacji miliardera wyliczyli, że choroba może w zaledwie 6 miesięcy zabić na całej planecie aż 33 miliony ludzi.

„Biorąc pod uwagę fakt ciągłego pojawiania się nowych patogenów, rosnące ryzyko ataku bioterrorystycznego i tego, jak połączony jest nasz świat, poprzez możliwość szybkiego podróżowania po nim samolotami, istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia wyjątkowo zjadliwej pandemii o zasięgu globalnym” - powiedział Bill Gates na dorocznym spotkaniu w Massachusetts Medical Society w Bostonie.

Gates chce wywrzeć presję na globalnych korporacjach i rządach najbogatszych krajów świata, aby włączyły się w zainicjowany przez niego wielki projekt stworzenia pierwszej w historii skutecznej szczepionki na wszystkie odmiany grypy.

na razie w projekt walki z grupą włączył się Larry Page, jeden z współzałożycieli firmy Alphabet/Google. Co ciekawe, nowa inicjatywa najbogatszych ludzi na naszej planecie ma miejsce 100 lat po niezwykle śmiertelnej i tragicznej w skutkach epidemii grypy hiszpańskiej, która miała miejsce w 1918 roku.

Zabiła ona w sumie 50 milionów ludzi na całym świecie. W USA zabiła 675 tysięcy ludzi tylko w ciągu pierwszych pięciu tygodni od chwili się jej pojawienia. Nowa pandemia może zebrać o wiele tragiczniejsze żniwo.

Źródło: GeekWeek.pl/Gates Foundation / Fot. PxHere

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy