Bill Gates uważa, że zaszczepionych na CoVID-19 zostanie 70 procent populacji

Miliarder ponownie zabrał głos w sprawie pandemii. Uważa on, że w ciągu 2 lat, przymusowo lub nie, uda się zaszczepić na CoVID-19 blisko 6 miliardów ludzi. To wystarczy, by skutecznie powstrzymać tego koronawirusa.

Bill Gates jest pewien, że kolejne pół roku będzie bardzo trudne dla naszej cywilizacji. Liczba dziennych zgonów na CoVID-19 będzie stale rosła. Według niego, niebawem może przekroczyć nawet 2 tysiące ofiar dziennie w USA i 20 tysięcy na całym świecie. Gates jest jednak dobrej myśli. Uważa, że ludzkość da sobie radę, a pomogą w tym szczepionki.

Miliarder powiedział, że nowoczesne szczepionki Pfizera i Moderny, chociaż bazujące na innowacyjnej technologii, której dotychczas nie stosowano, okażą się bardzo skuteczne. Dzięki nim koronawirus ma być stłumiony w Stanach Zjednoczonych do końca przyszłego roku. Gorzej będzie tylko w biednych krajach, których nie będzie stać na zakup dużej ilości szczepionek.

Reklama

Współzałożyciel Microsoftu zapowiedział, że pierwsze masowe szczepienia w jego kraju rozpoczną się w lutym przyszłego roku. Podobnie będzie również w Europie. Szef największej fundacji charytatywnej na świecie uważa, że bardzo dużą skuteczność mogą mieć też szczepionki od AstraZeneca, Johnson & Johnson i Novavax. One mogą być tańsze w produkcji i przez to bardziej dostępne dla rządów biednych krajów.

Miliarder zapowiedział, że jego fundacja uczyni wszystko, by zaszczepić jak największą część ludzkości, by życie miliardów ludzi mogło powrócić do normalności. Oczywiście, nie będzie to już normalność sprzed wybuchu pandemii, ale nie będziemy już żyli w takim strachu i ograniczeniu jak przez ostatnie miesiące.

Gates zamierza też wesprzeć ogromnymi funduszami prace nad nowymi, innowacyjnymi szczepionkami, bazującymi na matrycowym RNA, tak jak ma to miejsce w przypadku specyfiku Pfizera i Moderny. Te szczepionki będą mogły być bezustannie modyfikowane, a regularne szczepienia wśród populacji ludzkiej całego świata sprawią, że nie będą nam groźne kolejne ataki koronawirusów, które mają potencjał pandemiczny.

Źródło: GeekWeek.pl/Twitter/Fareed Zakaria/Bill Gates / Fot. Twitter/Fareed Zakaria

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy