Japończycy opracowali skuteczny lek na grypę. „Uratuje świat przed pandemią”

Grypa jest bagatelizowana, ale to wciąż najniebezpieczniejsza choroba na świecie, na którą prędzej czy później zachoruje każdy mieszkaniec naszej planety.

Z powodu ignorowania choroby przez wielu ludzi i pochorobowych powikłań, każdego roku umiera na nią ponad pół miliona ludzi na całym świecie. Bill Gates, drugi najbogatszy człowiek na naszej planecie, niedawno ostrzegł świat przed chorobą x, czyli globalną pandemią nowego rodzaju grypy.

Współzałożyciel Microsoftu zachęca rządy krajów, aby zainwestowały w tworzony przez niego projekt opracowania skutecznej szczepionki na wszystkie odmiany grypy. Na opublikowanym na swoim blogu filmie pokazał, jak szybko może rozprzestrzeniać się choroba x. W swojej animacji ostrzegł, że w ciągu zaledwie pół roku może w wyniku niej zginąć ponad 30 milionów ludzi.

Reklama

Jednym z owoców intensywnych prac nad pokonaniem grypy stał się właśnie lek o nazwie Xofluza baloxavir marboxi. Powstał on w Kraju Kwitnącej Wiśni i działa tak, jak koncerny farmaceutyczne prezentują w telewizji niektóre swoje leki, a mianowicie natychmiast, i to z ogromną skutecznością.

Japończycy opracowali skuteczny lek na grypę. „Uratuje świat przed pandemią”. Fot. PxHere.

Specjaliści z japońskiego koncernu farmaceutycznego Shionogi zapewniają, że mała dawka rewolucyjnego leku podana już na początku infekcji potrafi zwalczyć chorobę niezwykle szybko i sprawnie. Zachwycony nowym specyfikiem na grypę jest Bill Gates, Międzynarodowa Organizacja Zdrowia i Amerykańska Agencja Żywności i Leków, do tego stopnia, że Xofluza w tabletkach właśnie została zalegalizowana w USA i w ciągu kilku miesięcy trafi do aptek, za sprawą koncernu Roche.

W Europie najskuteczniejszego obecnie na świecie leku w tabletkach na grypę możemy spodziewać się w przyszłym roku. Jego dystrybucją na Starym Kontynencie również zajmie się koncern farmaceutyczny Roche. Wszystko wskazuje więc na to, że niebawem ludzkość otrzyma potężny oręż do walki z grypą, który wesprze ostatnio mocno krytykowane szczepionki. Z jego pomocą może uda się uniknąć mrocznej wizji Billa Gatesa i uratować świat przed zdziesiątkowaniem z powodu grypy.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. PxHere

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy