Lekarka amputowała niewłaściwą nogę. Sąd wydał wyrok

Austriacki sąd wydał wyrok w sprawie fatalnej pomyłki chirurżki, która omyłkowo amputowała pacjentowi niewłaściwą nogę. Za rażące zaniedbania lekarka musi zapłacić grzywnę w wysokości… 2700 euro. Sam poszkodowany nie dożył do końca procesu.

Jeśli mieliście kiedyś zły dzień w pracy, to pomyślcie o pewnej austriackiej chirurżce, która omyłkowo amputowała nie tę nogę, co trzeba. O tragicznym błędzie zorientowano się dopiero kilka dni po fakcie.

Jak ustaliła prokuratura w Linzu, kobieta niedostatecznie zapoznała się z dokumentacją medyczną, w wyniki czego oznaczyła niewłaściwą kończynę do amputacji. Następnie wykonała zabieg na zdrowej nodze.

Za wspomniane rażące zaniedbanie lekarka została ukarana grzywną w wysokości 2700 euro. Trzeba przyznać, że jest to wyjątkowo łagodna kara. Warto dodać, że wyrok nie został jeszcze uprawomocniony, a czas na wniesienie apelacji upływa szóstego grudnia.

Reklama

82-letniemu poszkodowanemu wkrótce amputowano właściwą kończynę. Niestety w skutek różnych schorzeń pacjent zmarł, nie doczekując do końca procesu. Wdowie po mężczyźnie zarządzono wypłacenie odszkodowania w wysokości 5000 euro.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Austria | amputacja | wyrok | sąd | odszkodowanie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama