Smartfony powodują, że młodym ludziom zaczynają rosnąć rogi!

Naukowcy dokonali właśnie zaskakującego odkrycia, a mianowicie zmian ewolucyjnych naszego organizmu na skutek częstego korzystania ze smartfonów, a konkretniej nowych wyrostków kostnych na naszych czaszkach.

Smartfony powodują, że młodym ludziom zaczynają rosnąć rogi!
Smartfony powodują, że młodym ludziom zaczynają rosnąć rogi!Geekweek

Wygląda na to, że nasze ciała postanowiły dostosować się do współczesnego świata pełnego nowych technologii, który sprawia, że przez dużą część dnia wpatrujemy się w ekrany urządzeń mobilnych. A mowa o odkryciu australijskich badaczy z University of the Sunshine Coast w Queensland, którzy zauważyli, że na skutek zmiany postawy wynikającej nadużywania smartfonów, na czaszkach młodych osób, w wieku 18-30 lat, znaleźć można nieobecne wcześniej wyrostki kostne, a mówiąc wprost… rogi.

Co ciekawe, ich odkrycie może być pierwszą dokumentacją zmian ludzkiego ciała, które powoli przystosowuje się do nowej rzeczywistości. A wszystko zaczęło się od badań dwóch naukowców, Davida Shahara i Marka Sayersa, którzy chcieli dokładniej zbadać, jak ciała młodych ludzi reagują na wzmożony kontakt ze współczesną technologią. Wtedy okazało się, że nie mówimy tu jedynie o zmianach na poziomie psychicznych, ale i fizycznym, bo jako że wpatrujemy się w ekrany smartfonów z pochyloną głową, ciężar zostaje przesunięty z kręgosłupa na mięśnie z tyłu głowy.

Jak twierdzą badacze, w rezultacie możemy zaobserwować pojawienie się na czaszce, zaraz nad szyją, wyrostków przypominających rogi: - Możemy powiedzieć, że to wygląda jak dziób ptaka, haczyk lub róg i ma jakieś 28 mm długości. I chociaż sam wyrostek nie jest niczym niebezpiecznym, to może być potencjalnie sygnałem czegoś złego dziejącego się gdzieś indziej, znaku, że głowa i szyja przez dużą część czasu znajdują się w niewłaściwej pozycji.

Wcześniej mogliśmy już obserwować podobne zjawisko, ale jedynie u osób starszych, co wynikało ze zgarbionej postawy ciała, a teraz mówimy o młodym pokoleniu, którego prześwietlenia nie kłamią. Warto jednak pamiętać, że aby mówić o jakiejkolwiek korelacji, należy połączyć prześwietlenia z konkretnymi informacjami na temat sposobu używania smartfonów i innych urządzeń mobilnych, co będzie kolejnym etapem prac badaczy. Tak czy inaczej, zawsze warto sięgnąć ręką na tył swojej głowy i sprawdzić, czy nasze ciała zaczęły już ten niepokojący proces adaptacyjny.

Źródło: GeekWeek.pl/techspot

Geekweek
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas