Zapraszamy na pokład największych na świecie pływających szpitali (film)

Stany Zjednoczone są obecnie największym ogniskiem infekcji koronawirusem SARS-CoV-2 na świecie. Tamtejsza służba zdrowia, chociaż najlepsza na świecie, przeżywa największy kryzys w swojej historii.

Pomimo tego faktu, rząd i armia czynią wysiłki, które mają na celu opanowanie sytuacji. Dlatego oprócz niezliczonej ilości szpitali, do dyspozycji służb medycznych będą również dwa potężne okręty szpitalne, a mianowicie USNS Mercy (T-AH-19) i USNS Comfort (T-AH-20). Pierwszy z nich dotychczas stacjonował w Norfolk w Wirginii, ale teraz już znajduje się w Nowym Jorku, a drugi z San Diego w Kalifornii udał się do Los Angeles, a później wyruszy do Seattle, gdzie obecnie notuje się najwięcej przypadków infekcji.

Reklama

Na pokładach 272-metrowych zbiornikowców zwodowanych w połowie lat siedemdziesiątych można zorganizować nawet 1000 łóżek dla najciężej chorych na CoVID-19. Armia planuje jak najbardziej to możliwe izolować osoby zainfekowane. Na filmach udostępnionych przez Marynarkę Wojenną możecie zobaczyć, jak wygląda pokład pływających szpitali.

Prezydent USA, Donald Trump chce, by tamtejsze firmy biotechnologiczne miały już gotową szczepionkę do listopada bieżącego roku i jako pierwsze na świecie zaczęły szczepić nią obywateli Stanów Zjednoczonych. Wszystko wskazuje na to, że ta wizja się ziści, gdyż jedna z rodzimych firm rozpoczęła już testy swojego specyfiku na ochotnikach.

Źródło: GeekWeek.pl/DoD/U.S. Navy / Fot. U.S. Navy

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama