10-krotny bezstratny zoom i 5G, oto prawdziwa innowacja 2019 roku od Oppo

Gdy świat żyje jeszcze premierą innowacyjnego składanego smartfonu z elastycznym ekranem Galaxy Fold od Samsunga, tymczasem na targach MWC firma Oppo pokazała prawdziwą rewolucję na rynku smartfonów.

Składane smartfony to przyszłość. Co do tego nikt nie ma wątpliwości, ale ich popularyzacja to kwestia 2-3 lat. Na razie w sklepach pokażą się urządzenia borykające się z wieloma problemami wieku dziecięcego, ale to zupełnie naturalne, bo taką samą drogę pokonywały również tradycyjne smartfony.

Urządzenia oferujące możliwości smartfonów i tabletów, chociaż są bardzo interesujące i przekonają do siebie wielu entuzjastów nowinek technologicznych, nie wykończą rynku tradycyjnych urządzeń mobilnych. Koncerny mają jeszcze kilka asów w rękawie, które sprawią, że wciąż będą one sprzedawały się jak świeże bułeczki.

Reklama

Na bank wielu przypadnie do gustu nowe dziecko firmy Oppo. Na obecnie trwających targach MWC 2019 w Barcelonie producent zaprezentował prototyp, o nazwie kodowej R11S, smartfonu wyposażonego w moduł 5G i aparat z 10-krotnym bezstratnym zoomem, i to ze stabilizacją. Nie będzie on jednak jedynym, bo ma ich się tam znaleźć aż trzy: główny 48 Mpix, rzeczony tele o ogniskowej 160 mm i ultraszeroki o ogniskowej 16 mm. Dwa pierwsze wspierane są przez optyczną stabilizację obrazu.

Na pokładzie nowego flagowca Oppo ma znaleźć się również superszybki Snapdragon 855 współpracujący z 8 GB RAM. Urządzenie będzie posiadało również 256 GB pamięci wewnętrznej, akumulator o pojemności 4065 mAh i ekran o rozdzielczości Full HD+.

Trzeba tutaj mocno podkreślić, że 10-krotny zoom jest liczony od obiektywu szerokokątnego, czyli w rzeczywistości oferuje on 6-krotne zbliżenie. Tak czy inaczej, jest to innowacja, która przyciągnie do siebie ludzi ceniących sobie posiadanie dobrego aparatu w smartfonie i często wrzucających fotki na serwisy społecznościowe.

Podobno urządzenie pojawi się na sklepowych półkach dopiero w drugiej połowie roku, ale już teraz budzi mnóstwo emocji i jeszcze więcej pytań o wygląd oraz funkcjonalność gotowej wersji produktu. No cóż, pożyjemy, zobaczymy.

Źródło: GeekWeek.pl/Oppo / Fot. Oppo

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy