Android 12 w końcu dostępny do pobrania na Pixele

Google oficjalnie zaprezentowało swój nowy system już na początku miesiąca. Ten nie trafił jednak od razu na ich urządzenia. Nawet klienci innych firm mogli cieszyć się Androidem 12 wcześniej. Teraz system nareszcie jest dostępny do pobrania na Pixele.

Android 12
Android 12materiały prasowe

Można byłoby się spodziewać, że Android 12 zaraz po premierze trafi do smartfonów z rodziny Pixel, a dopiero po jakimś czasie do modeli innych producentów. Tak się nie stało, Google postawiło na niecodzienne rozwiązanie. Wraz z premierą Androida 12 na początku października, kod źródłowy systemu został udostępniony producentom smartfonów. Zdążyły już zadebiutować ColorOS 12 i Realme UI 3.0. Oba systemy bazują na najnowszym Androidzie.

Mijały kolejne dni, a aktualizacji nadal próżno było szukać. Można się było domyślać, że jakiekolwiek informacje o Androidzie 12 pojawią się podczas wydarzenia Pixel Fall Launch, które zostało zorganizowane w celu prezentacji smartfonów Google Pixel 6 i Google Pixel 6 Pro. Przypuszczenia okazały się słuszne i po premierzy nowych urządzeń, aktualizacja systemu została udostępniona dla posiadaczy Pixeli. Nie wszystkie modele będą z nią kompatybilne. Nowy system ominie już najstarsze egzemplarze. Nie będzie możliwości zaktualizowania PixelaPixela XLPixela 2Pixela 2 XL.

Android 12 - na które smartfony Google?

Aktualizacja Androida 12 jest dostępna na:

  • Google Pixel 3 
  • Google Pixel 3 XL 
  • Google Pixel 3a 
  • Google Pixel 3a XL 
  • Google Pixel 4 
  • Google Pixel 4a 
  • Google Pixel 4 XL
  • Google Pixel 5 
  • Google Pixel 5a 

Google Pixel 6 i Google Pixel 6 Pro trafią do konsumentów z fabrycznie wgranym Androidem 12. 

Android 12 - co nowego?

Android 12 zauważalnie zmienia wygląd interfejsu. Material You pomoże spersonalizować ustawienie, szyk i ikony aplikacji. Nowy design oznacza też odświeżone widgety, które teraz prezentują się dużo bardziej przejrzyście. Google zapewnia, że Android 12 jest o wiele szybszy i płynniejszy od poprzedniej wersji systemu. Osiągnięto to dzięki redukcji zużycia procesora przez procesy bazowe o 22 proc. Firma wprowadziła także bardziej przejrzyste i szczegółowe informacje dotyczące prywatności. Teraz można o wiele łatwiej znaleźć i zobaczyć, które aplikacje mają dostęp do głośnika, mikrofonu, galerii, kontaktów itd. W ten sposób użytkownik będzie mógł w wygodny sposób usunąć upoważnienie niektórym programom i lepiej dbać o własną prywatność w sieci.

Sylwester WilkINTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas