BlackBerry Key2 to nowoczesny smartfon dla fanów fizycznej klawiatury

Tęsknicie za telefonami z fizyczną klawiaturą, ale nie chcecie rezygnować z wygód, jakie oferują nowoczesne smartfony? W takim razie zainteresujcie się BlackBerry Key2.

BlackBerry, które niegdyś było jednym z liderów rynku mobilnego, dziś jest już jedynie cieniem samego siebie i raczej walczy o przetrwanie w tym jakże konkurencyjnym i wymagającym segmencie, ale wciąż pochwalić może się oryginalnymi telefonami, które nie kopiują jedynie pomysłów rywali. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że za tymi urządzeniami nie stoi już bezpośrednio kanadyjska firma, ale chińskie TCL, które posiada licencję na urządzenia tej marki.

Wracając jednak do samego Key2, jak nietrudno się domyślić, jest to następca KEYone z ubiegłego roku. Zachowano tu tak charakterystyczne elementy, jak kwadratowy design z miękkimi plecami o diamentowym wzorze i aluminiową ramką, ikoniczna fizyczna klawiatura oraz wyświetlacz o nietypowych proporcjach 3:2. Nie da się ukryć, że sprzęt wyraźnie wyróżnia się na tle konkurencji, co stanowić ma jego główną siłę. 

Reklama

Jeśli zaś chodzi specyfikację, to otrzymujemy 4,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1620x1080 pikseli zabezpieczony szkłem Corning Gorilla Glass 3. Pod nim umieszczono typową dla BlackBerry 35-przyciskową klawiaturę z podświetleniem i czytnikiem linii papilarnych umieszczonym w klawiszu spacji. Ta została powiększona o 20% względem poprzedniego modelu i posiada kilka zaawansowanych funkcji, jak np. wsparcie dla gestów (można z niej korzystać jak ze swoistego touchpada), Flick Typing, a przycisk Speed Key pozwala korzystać z przydatnych skrótów.  

Miłą nowością jest również podwójny aparat tylny (12 MP + 12 MP) z teleobiektywem do optycznego zooma i efektu bokeh. Do selfie posłuży nam zaś 8 MP kamerka przednia, a za czas pracy odpowiada bateria o pojemności 3500 mAh. Sercem Key2 został procesor Snapdragon 660, który wspomagany jest przez aż 6 GB pamięci RAM i 64 GB lub 128 GB na dane z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD. Nie zabrakło także złącza słuchawkowego minijack, portu USB typu C, a całość obsługuje system Android 8.1 Oreo.

Smartfon trafi do sprzedaży jeszcze w czerwcu, a jego cena na rynku europejskim to 649 EUR.

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy