Co tam 5 aparatów w smartfonie, LG szykuje ich aż 16. Co na to konkurencja?

W obliczu najnowszych doniesień dotychczasowy rekordzista, czyli Nokia 9 PureView z pięcioma aparatami, wygląda naprawdę biednie, bo nowy smartfon od LG ma ich mieć aż szesnaście.

Jak dobrze wiemy przeglądanie sieci w poszukiwaniu patentów od największych producentów zawsze przynosi ciekawe informacje, szczególnie kiedy zabierają się za to tacy specjaliści, jak holenderskie Lets Go Digital. Tym razem donoszą oni o nowym smartfonie od LG, który ma być wyposażony w rekordową ilość aparatów… 16!

Te mają robić zdjęcia z kilku/kilkunastu punktów widzenia, a wszystko za sprawą obiektywów o różnych nachyleniach, a użytkownik będzie mógł wybrać to, które mu się najbardziej podoba już po wszystkim. Co więcej, z patentu wynika, że będziemy mogli również wybrać część zdjęcia i zmienić kąt jej nachylenia, w czym pomoże nam sztuczna inteligencja - na zdjęciu widać wyraźnie zmianę położenia głowy.

Reklama

I choć zapowiada się to imponująco, to jednocześnie pojawia się ziarenko niepokoju, bo jeśli będzie można np. podmienić swoją głowę na zdjęciu na taką od innej osoby, to możemy spodziewać się prawdziwego wysypu deepfake’ów od zwykłych użytkowników, bo AI zrobi za nich najtrudniejszą część zadania.

Z drugiej zaś strony, zachwyceni powinni być fani mediów społecznościowych, bo nietrudno sobie wyobrazić nowe możliwości płynące z takich aparatów, np. zapętlone zdjęcia w stylu gifów nabierające trójwymiaru. Tak czy inaczej, trzeba pamiętać, że to jedynie patent i ostatecznie wcale nie musi on trafić na rynek w żadnym ze smartfonów firmy albo LG może go jeszcze mocno zmodyfikować.

Źródło: GeekWeek.pl/tom's guide/Fot.Lets Go Digital

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama