LG zaprezentuje zwijany smartfon, który w końcu trafi do masowej produkcji

Składane smartfony są już w sprzedaży od ponad roku, ale nie cieszą się tak ogromną popularnością, jakby życzyli sobie tego ich producenci. Ma się to jednak zmienić, a to za sprawą nowych, innowacyjnych urządzeń.

Koncerny od chwili rozpoczęcia sprzedaży składanych smartfonów byli pewni, że zainteresuje się nimi tylko mała grupa fanów urządzeń mobilnych. Powód był prozaiczny. Smartfony były i są bardzo drogie, duże i mało praktyczne. Ten trend miał się zmieniać na lepsze w kolejnych latach, w których będą prezentowane nowe koncepcje na ich składanie lub zwijanie.

Wszystko wskazuje na to, że o wiele bardziej praktycznym rozwiązaniem będzie właśnie zwijany smartfon. Taki ma zamiar niebawem zaprezentować LG. Koreański koncern pracuje nad projektem LG Project B, czyli pierwszym zwijanym smartfonem, który trafi do masowej produkcji.

Reklama

Takie pomysły to nie nowość. Pojawiają się one na targach urządzeń mobilnych od wielu lat. Co ciekawe, nawet można było je zobaczyć szybciej o samych składanych smartfonów, bo przecież one też posiadają elastyczny wyświetlacz, tyle że umieszczony w sztywnej obudowie. W sprzedaży są też przecież dostępne zwijane telewizory.

LG chce w końcu wprowadzić rewolucję do świata urządzeń mobilnych i spopularyzować koncepcję przyszłości rozwoju smartfonów. Zwijany, czy jak kto woli, zawijany smartfon, ma trafić do produkcji już na początku przyszłego roku. Jak będzie wyglądał, całkiem prawdopodobnie, że tak, jak na powyższym renderze, chociaż pomysłów z wniosków patentowych jest o wiele więcej.

Koreańczycy współpracują tutaj z chińskim producentem wyświetlaczy BOE. Obie firmy chcą wyposażyć zwijany smartfon w elastyczny wyświetlacz typu OLED, który ma być odporny na uszkodzenie. Na razie nic więcej nie wiadomo o tym urządzeniu. Wszystko może wyjaśnić się pod koniec bieżącego roku lub na początku przyszłego.

Pewne jest, że LG, Samsung, Huawei i inni producenci będą oferowali w kolejnych latach coraz to nowe pomysły na składane czy zwijane smartfony. Eksperci uważają, że przystępne cenowo i praktyczne koncepcyjne takie urządzenia pojawią się na sklepowych półkach nie szybciej, niż w drugiej połowie lat 20. XXI wieku.

Źródło: GeekWeek.pl/LG / Fot. LetsGoDigiital

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama