Nubia RedMagic 6 zawstydza swoimi 18 GB RAM nawet gamingowe komputery

Chiński koncern zaprezentował właśnie najnowszą odsłonę swojego gamingowego smartfona z serii RedMagic, który zapowiada się na naprawdę potężne urządzenie dla fanów mobilnego grania.

Podobnie jak w przypadku notebooków dla graczy, smartfony do grania w mobilne produkcje również wyróżniają się spośród konkurentów stylistyką i zdecydowanie mocniejszymi podzespołami, czego idealnym przykładem jest zapowiedziany właśnie model Nubia RedMagic 6. Mówimy bowiem o telefonie, pod którego maską czeka najmocniejszy układ Qualcomm, czyli Snapdragon 888, wspomagany przez nawet 18 GB pamięci RAM w wersji Pro (12 GB w standardowej wersji), czyli ilość o jakiej mogą pomarzyć nawet pecetowi gracze… no chyba, że sami dokupią sobie dodatkowe kości. Oczywiście, można zastanawiać się, czy mobilne produkcje są w stanie to wykorzystać, skoro nawet producenci laptopów nie sięgają po tyle RAMu, ale nie da się ukryć, że marketingowo ktoś to świetnie wymyślił.

Reklama

Nie powinniśmy też narzekać na pamięć na dane, bo do dyspozycji mamy wersje od 256 do 512 GB, więc możemy pobrać dużo gier, robić dużo zdjęć i nagrywać filmy do dzielenia się w sieci. Jednym z najciekawszych elementów nowej Nubii jest jednak wielowymiarowy system chłodzenia, który odpowiada za utrzymanie w ryzach temperatur wszystkich podzespołów, na który składają się komora parowa, miedziane rurki cieplne, wentylator oraz miniaturowy tunel powietrza do odprowadzenia ciepła na zewnątrz obudowy. Na uwagę zasługują też dotykowe spusty w narożnikach, korzystanie z których jest często dużo wygodniejsze niż dotykanie ekranu.

Do kompletu jest też imponujący wyświetlacz, a konkretniej 6,8-calowy AMOLED o rozdzielczości 1080x2400 pikseli i odświeżaniu sięgającym aż 165 Hz (tak jak w przypadku RAMu trudno będzie jednak o produkcje, które będą je wspierać. Nubia zadbała też o pojemną baterię 5050 mAh w standardowej wersji i 4500 mAh dla Pro oraz zestaw aparatów, chociaż możliwości fotograficzne nie były zdecydowanie priorytetem. Czyżby producent zakładał, że gracze nie lubią robić fotek? Z przodu mamy pojedynczą 8 MP jednostkę, a z tyłu 64 MP aparat główny, 8 MP szerokokątny oraz 2 MP macro.

Na szczęście dużo lepiej jest w temacie łączności bezprzewodowej, bo urządzenie wspiera zarówno 5G, jak i nowy standard WiFi 6. Smartfon działa pod kontrolą Red Magic OS 4 opartego na systemie Android 11. Jeśli zaś chodzi o ceny, to na razie poznaliśmy tylko chińskie, które prezentują się następująco: Red Magic 6 od ok. 2222 PLN za wersję 8/128, a Red Magic 6 Pro od ok. 2573 PLN za wersję 12/128 GB - Transparent Edition z 16 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci na dane to już 3275 PLN, a najwyższy dostępny model z 18 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci to już wydatek 3860 PLN.

Źródło: GeekWeek.pl/Nubia / Fot. Nubia

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama