Samsung Galaxy S24 Ultra wysłany w stratosferę. W jakim celu?

Samsung Galaxy S24 Ultra to flagowiec, który otrzymał konkretny aparat fotograficzny. Producent postanowił przetestować możliwości kamery w nietypowych warunkach. W tym celu wysłał telefon na pokładzie balonu do stratosfery, czyli wyższej części ziemskiej atmosfery - na pułapie kilkudziesięciu kilometrów.

Samsung zaprezentował smartfony z serii Galaxy S24 w styczniu. Topowy model to Galaxy S24 Ultra, który otrzymał aparat o wielu możliwościach. Koreańczycy wpadli na nietypowy pomysł, który polega na zachwalaniu fotograficznych możliwości telefonu. W tym celu wysłano urządzenie do stratosfery.

Samsung Galaxy S24 Ultra poleciał balonem do stratosfery

Koreańczycy wysłali smartfona Samsung Galaxy S24 Ultra do stratosfery i w tym celu wykorzystano specjalny balon. Telefon wzniósł się na wysokość aż około 35 km. Znalazł się więc w wyższej części atmosfery Ziemi. Po co producent to zrobił?

Reklama

Samsung Galaxy S24 Ultra po osiągnięciu zadanej wysokości został wykorzystany do zrobienia zdjęć Ziemi z perspektywy, której nie mamy na powierzchni. W ten sposób udało się przechwycić niesamowite widoki i firma udowadnia, że w tym celu nie jest potrzebna wyspecjalizowana oraz droga kamera. Wystarczy aparat fotograficzny umieszczony w telefonie.

Samsung przechwycił w ten sposób około 150 zdjęć, do których zrobienia wykorzystano różne obiektywy wchodzące w skład kamery Galaxy S24 Ultra. W tym także główny (szerokokątny), który współpracuje z 200-megapikselowym sensorem. Następnie fotografie zostały udostępnione dla fanów.

Chcąc zobaczyć więcej takich zdjęć należy polubić powyższy post firmy udostępniony w platformie X, co pozwoli na uzyskanie dostępu do kolejnych fotografii "z kosmosu" przechwyconych przez Galaxy S24 Ultra. Anulowanie subskrypcji odbywa się poprzez wysłanie "#stop" do konta Samsung Mobile US.

Smartfony Samsunga pozwalają fotografować obiekty w kosmosie

Samsung już kilka lat temu (przy okazji premiery modelu Galaxy S20 Ultra) zdecydował się na wprowadzenie do własnych telefonów funkcji SpaceZoom, która miała umożliwić robienie zdjęć obiektów w kosmosie w dobrej jakości. W tym przypadku głównie Księżyca, ale nie tylko.

Wysłanie telefonu balonem do stratosfery ma jednak pokazać możliwości robienia zdjęć z innej pespektywy, a nie tylko z powierzchni Ziemi. Sam pomysł nie jest nowy i firma robiła to już w przeszłości. Samsung wysyłał balonami własne smartfony również w zeszłej dekadzie. Zrobiono to m.in. z flagowcami z serii Galaxy S8 czy S10. Oczywiście cel był ten sam i było nim przechwycenie zdjęć z nietypowej perspektywy, co z pewnością zostało osiągnięte.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Samsung | Samsung Galaxy S24 | Smartfon | Kosmos | zdjęcia | stratosfera
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy