Samsung Galaxy S24

Środa, 10 stycznia 2024 (13:23) Aktualizacja Środa, 24 stycznia 2024 (11:55)
Samsung Galaxy S24 i jego odmiany S24+ i S24 Ultra to rewolucyjne telefony, które oferują użytkownikom nowe możliwości wraz z Galaxy AI. Sztuczna inteligencja potęguje niemal każde doświadczenie korzystania ze smartfonów z serii Galaxy S24 – od komunikacji bez barier językowych (dzięki inteligentnym tłumaczeniom tekstu i rozmów telefonicznych), przez uwolnienie kreatywności swobody (dzięki narzędziom Galaxy ProVisual Engine), aż po wprowadzenie nowego standardu wyszukiwania (Circle by Google).
Samsung Galaxy S24 - najważniejsze informacje
Samsung Galaxy S24, S24+ i S24 Ultra miał premierę 17 stycznia 2024 roku. Są w nim rozwiązania AI. /Samsung /materiały prasowe

Samsung Galaxy S24 - najważniejsze informacje

 • Marka:

 • Rodzaj/Typ:

  smartfon

 • Rok uruchomienia produkcji:

  2024

 • System operacyjny:

Samsung pokazał S24 podczas Galaxy Unpacked, 17 stycznia 2024 roku. 

W nowych telefonach są dostępne inteligentne rozwiązania Galaxy AI. Smartfony z serii Galaxy S24 pozwolą pokonywać bariery językowe. Teraz będzie można porozmawiać ze znajomym lub współpracownikiem z zagranicy albo zarezerwować nocleg w innym kraju. Wszystko to dzięki funkcji Live Translate (Tłumaczenie na żywo), czyli dwukierunkowemu tłumaczeniu głosowemu i tekstowemu rozmów telefonicznych w czasie rzeczywistym w aplikacji natywnej. Nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych aplikacji, a wbudowana w urządzenie technologia AI zapewnia całkowitą prywatność rozmów.
 
Funkcja Interpreter (Tłumacz) umożliwia natychmiastowe tłumaczenie rozmów na żywo na podzielonym ekranie, pozwalając rozmówcom na przeczytanie prowadzonego dialogu. Co więcej, nie potrzebuje ona do działania internetu. 
 
W przypadku takich aplikacji jak Wiadomości, funkcja Chat Assist (Asystent pisania) oferuje pomoc w dobraniu tonu rozmowy, aby wymiana informacji odbywała się z zachowaniem odpowiednich norm, w zależności od tego, czy będzie to uprzejma wiadomość do współpracownika czy krótki i chwytliwy wpis w mediach społecznościowych.

Wbudowana w klawiaturę Samsung technologia AI potrafi też tłumaczyć wiadomości, e-maile i inne treści w czasie rzeczywistym w 13 językach, m.in. w języku polskim.

W samochodzie funkcja Android Auto automatycznie streści przychodzące wiadomości i zasugeruje przykładowe odpowiedzi i działania, takie jak wysłanie przewidywanego czasu przyjazdu do celu, umożliwiając pozostanie w kontakcie i skupienie się na drodze.

Także funkcja Note Assist (Asystent notatek) oferuje generowane przez AI podsumowania, tworzenie szablonów, które usprawniają robienie notatek przy pomocy gotowych formatów, oraz tworzenie okładek umożliwiających szybki przegląd notatek. W przypadku nagrań głosowych, nawet gdy mamy do czynienia z wieloma rozmówcami, funkcja Transcript Assist (Asystent transkrypcji) wykorzystuje technologię AI i zamienia mowę na tekst, tworząc transkrypcje, streszczenia, a nawet tłumaczenia nagrań.
 
Galaxy S24 jest też pierwszym smartfonem oferującym intuicyjną wyszukiwarkę sterowaną gestami o nazwie Circle to Search, we współpracy z Google. 

Seria S24 oferuje też ProVisual Engine, czyli rozbudowany zestaw narzędzi opartych na AI - dla twórców filmów i zdjęć. 

Samsung Galaxy S24 - procesor i ekran

Smartfony z serii Galaxy S24 zapewniają niesamowite wrażenia dzięki ulepszeniom w zakresie chipsetu, wyświetlacza i nie tylko. Galaxy S24 Ultra jest wyposażony w Snapdragon 8 Gen 3. Wydajność wszystkich trzech modeli Galaxy S24 poprawiają także adaptacyjne częstotliwości odświeżania w zakresie 1–120 Hz.

S24 oferuje też jasność szczytową na poziomie 2600 nitów i zapewnia lepszą jakość obrazu na zewnątrz dzięki funkcji Vision Booster. Wyświetlacz wzmocniono powłoką Corning Gorilla Armor, która chroni smartfon przed przed zarysowaniem.

We wszystkich modelach z serii Galaxy S24 udoskonalenia konstrukcyjne w postaci smuklejszych ramek ułatwiają oglądanie i oferują większe rozmiary ekranów:
 • Galaxy S24 - 6,2 cala,
 • Galaxy S24+ - 6,7 cala, 
 • Galaxy S24 Ultra - 6,8 cala.

Ponadto model Galaxy S24+ obsługuje teraz ten sam poziom rozdzielczości QHD+, co Galaxy S24 Ultra.

Jakie są aparaty w Samsung S24, S24+ i S24 Ultra? 

Najlepsze aparaty są w Samsungu Galaxy S24 Ultra. To aparat ultraszerokokątny 12 MP (F2.2, FOV 120 stopni), aparat szerokokątny 200 MP (F1.7, FOV 85 stopni), aparat z teleobiektywem 50 MP (zoom optyczny 5x, OIS F3.4, FOV 22 stopnie), aparat z teleobiektywem 10 MP (zoom optyczny 3x, OIS F2.4, FOV 36 stopni), aparat przedni 12 MP (F2.2, FOV 80 stopni). 

S24 i S24+ mają na pokładzie aparat ultraszerokokątny 12 MP (F2.2, FOV 120 stopni), aparat szerokokątny 50 MP (OIS F1.8, FOV 85 stopni), aparat z teleobiektywem 10 MP (zoom optyczny 3x, F2.4, FOV 36 stopni), aparat przedni 12 MP (F2.2, FOV 80 stopni). 

Więcej na temat Samsung Galaxy S24

Samsung Galaxy S24 - Wiadomości