5G Ultra od Plusa z większym zasięgiem i rekordowym testem prędkości

Plus rozbudowuje zasięg internetu mobilnego w Polsce. Obecnie sieć 5G obejmuje ponad 25 milionów mieszkańców Polski w 1278 miejscowościach. Zasięg 5G Ultra dociera do ponad 16 milionów Polaków. Kolejnym znaczącym krokiem w rozwoju sieci są komercyjne testy 5G w paśmie C, które pozwoliły na osiągnięcie maksymalnej prędkości technologicznej ponad 2 Gb/s.

5G Ultra Plusa z rekordem szybkości internetu w testach. Ponad 2 Gb/s.
5G Ultra Plusa z rekordem szybkości internetu w testach. Ponad 2 Gb/s.123RF/PICSEL

W wyniku rozbudowy sieci do ponad 3800 nadajników, 5G dostępne jest w 1278 miejscowościach w całym kraju. W zasięgu 5G Plusa jest już 25 milionów mieszkańców Polski, a ponad 16 milionów może korzystać z szybkiego jak światłowód 5G Ultra - podaje operator w komunikacie.

Internet 5G i 5G Ultra zapewnia błyskawiczny dostęp do sieci w domu i poza nim. Dzięki szybkiej prędkości wysyłania i pobierania danych oraz niskim opóźnieniom, klienci Plusa mogą płynnie i bezproblemowo korzystać z zasobów internetu, używać aplikacji, oglądać video w streamingu czy grać online.

2 Gb/s. Rekordowy wynik szybkości 5G Plusa

Obecnie trwają prace, których celem jest dalszy rozwój technologii 5G w Plusie. Ostatnio w testach przekroczona została prędkość 2 Gb/s. Było to możliwe dzięki zastosowaniu agregacji, czyli transmisji danych na kilku pasmach częstotliwości jednocześnie. Zastosowane rozwiązanie wykorzystywało standard NSA oraz kombinację pasm b3 (1800 MHz) + n41 (2600 MHz TDD) + n78 (3500 MHz).

Nowy rekord szybkości 5G w Plusie osiągnięto we współpracy z partnerami - Nokią oraz Cellnex. Testy zostały zrealizowane wspólnie z działem badawczo-rozwojowym Nokii we Wrocławiu z wykorzystaniem smartfona Samsung Galaxy S24 Ultra.

Prace związane z rozwojem 5G będą kontynuowane, tak aby jak największa liczba użytkowników mogła korzystać z internetu mobilnego sieci Plus.

"Wydarzenia": Bioniczna proteza jest testowana przez polskich naukowcówPolsat News
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas