Samsung prezentuje składane nowości. Smartfon i laptop zmieniane w tablety [WIDEO]

Koreański koncern znowu zadziwia świat swoimi nowymi urządzeniami mobilnymi. Nie żartował, że jeszcze w tym roku możemy spodziewać się nowych składanych pomysłów na smartfony, tablety i laptopy. Oto one!

Wśród nowych urządzeń pojawił się prototyp smartfona, składanego na trzy części w formę litery „S” oraz 17-calowy ekran, którego można złożyć do postaci lekkiego i kompaktowego laptopa, i to bez utraty wyświetlanego obrazu. Ciężko słowami opisać możliwości tych urządzeń. Zachęcamy zatem do obejrzenia ich prezentacji na poniższym materiale filmowym.

Bardzo ciekawie zapowiada się urządzenie o nazwie S-Foldable. Można je składać na trzy części, wykorzystać wielozadaniowość, a w chwili przerwy, odłożyć na stację dokującą, gdzie szybko uzupełni energię w pojemnych akumulatorach i jednocześnie zmienić w nocny budzik, w asystenta głosowego lub stację pogodową.

Reklama

Na prezentacji pojawił się też 17-calowy ekran OLED składany na pół. Wygląda na to, że to urządzenie możne być zarówno tabletem, jak i laptopem, czyli po prostu oferować swoim użytkownikom pełnię praktyczności w każdych warunkach. Atrybutem urządzenia jest brak ramek. Dzięki temu jest tak naprawdę jednym, wielkim wyświetlaczem. Kamerka do rozmów została ukryta pod wyświetlaczem, dzięki czemu pozbyto się rzeczowych ramek.

Jest jeszcze jedno urządzenie, które rozpala wyobraźnię. Na razie jego twórców z Samsunga, ale może ich marzenia zostaną w końcu ciepło przyjęte przez klientów, co przełoży się na większe zainteresowanie składanymi urządzeniami. Mowa tutaj o Slidable. Jest to pomysł na smartfona z rozsuwanym ekranem. Taka funkcja może służyć jako dodatkowa powierzchnia robocza w chwili, gdy zajdzie taka potrzeba.

Na razie nie wiemy, kiedy te kosmiczne urządzenia trafią do sprzedaży, i czy w ogóle jest taki plan wśród przedstawicieli Samsunga, ale wiemy na pewno, że koncern zamierza rozszerzyć swoją ofertę składanych urządzeń z dwóch do czterech jeszcze w tym roku. W przyszłym będzie działo się znacznie więcej, przynajmniej takie wieści dochodzą do nas wprost z Azji.

Źródło: GeekWeek.pl/Samsung / Fot. Samsung

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy