Xiaomi pracuje nad smartfonem z zakrzywionym OLED-em 4K

Chiński producent nie przestaje nas zaskakiwać, bo choć wszyscy przyzwyczajeni jesteśmy do jego bogatej i stale powiększającej się oferty, to ostatnie propozycje były sporą niespodzianką.

Pod koniec września w sieci pojawiły się informacje o nowym smartfonie Xiaomi o nazwie Civi, który wzbudził ogromne zainteresowanie głównie ze względu na design, bo choć nie mieliśmy do czynienia z niczym nowatorskim, to urządzenie z miejsca zostało okrzyknięte najładniejszym telefonem chińskiego producenta. I w sumie to trudno się temu dziwić, bo smartfon wygląda naprawdę atrakcyjnie i stylowo, a do tego oferuje bardzo przyzwoitą specyfikację (ze Snapdragonem 778G i nawet 12 GB pamięci RAM), więc zapowiada się na duży hit. Tyle że na ten moment tylko w Chinach, bo Xiaomi potwierdziło już, że jest to propozycja na lokalny rynek, chociaż… 

Reklama

Dziś w sieci pojawiły się doniesienia, że Xiaomi pracuje nad kolejnym smartfonem, który wygląda niemal identycznie jak Civi (nawet wymiary się zgadzają, bo wynoszą 158,34 x 71,5 6,98 mm), ale będzie oferował zakrzywiony panel OLED o rozdzielczości 4K, mowa więc o jeszcze bardziej interesującym modelu i trudno sobie wyobrazić, by producent chciał zatrzymać go tylko na chińskim rynku. I chociaż panele OLED 4K są na rynku flagowym smartfonów już od jakiegoś czasu, to większość producentów ogranicza się do rozdzielczości QHD+. I nie dzieje się to bez powodu, bo im wyższa rozdzielczość, tym większe pożeranie zasobów i energii, co może się w ostatecznym rozrachunku po prostu nie opłacać. 

Xiaomi najwyraźniej ma jednak sposób na uniknięcie wszystkich tych problemów, bo jak wynika z danych pochodzących z chińskiej strony certyfikacyjnej TENAA, jego nowy flagowy smartfon będzie wyposażony w 6,55-calowy panel OLED o rozdzielczości 4K (3840x2160 pikseli). Jak widać na zdjęciach z tej strony udostępnionych przez XDA Developers, urządzenie charakteryzuje się prostokątną wyspą na aparaty na tylnym panelu, która kryje 3 obiektywy i podwójną lampę LED. Co ciekawe, z przodu nie widać wycięcia na kamerkę przednią, więc być może Xiaomi sięgnie także pod aparat umieszczony pod wyświetlaczem, ale może też chodzić po prostu o niedokładność renderu. 

Z wpisu dowiadujemy się też, że smartfon trafi na rynek z baterią o pojemności 4400 mAh, nawet 16 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci na dane - nie wiadomo, po jaki układ sięgnie Xiaomi tym razem, ale XDA Developers informuje, że udało im się potwierdzić SoC o taktowaniu 2,4 GHz. W zakresie oprogramowania należy się spodziewać Androida 11, ale tu producent może jeszcze zmienić zdanie, bo stabilna wersja Androida 12 jest tuż za rogiem, więc ostatecznie spodziewalibyśmy się raczej tego OS z nakładką MIUI 12.5. A jako że TENAA to zazwyczaj wiarygodne źródło informacji, można uznać podawane tu informacje za pewnik - pozostaje więc tylko czekać na oficjalne ogłoszenie Xiaomi, z którego możemy dowiedzieć się więcej o samym urządzeniu, jego cenie i dacie premiery.

Źródło: GeekWeek.pl/XDA Developers

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy