Xiaomi szykuje dużą konferencję. Zobaczymy model Mix Fold 3 i inne produkty

Xiaomi potwierdziło termin najbliższej konferencji. Wydarzenie odbędzie się w przyszłym tygodniu i przyniesie nam sporo nowych produktów. Gwoździem programu będzie składany smartfon Xiaomi Mix Fold 3, ale zobaczymy także inne nowości. Wśród nich znajdą się flagowiec Redmi K60 Ultra czy tablet Pad 6 Max.

Xiaomi to jeden z największych producentów smartfonów na świecie i nie dziwi, że jego wydarzenia przykuwają uwagę wielu osób. Przed nami chyba największa z tegorocznych konferencji marki, która odbędzie się za kilka dni. Producent potwierdził, że 14 sierpnia organizuje w Chinach specjalny event, gdzie zobaczymy nowe produkty. Jakich nowości powinniśmy się spodziewać?

Składany smartfon Xiaomi Mix Fold 3

Najważniejszą nowością wydarzenia ma być składany smartfon Xiaomi Mix Fold 3. Co prawda w Europie tego sprzętu prawdopodobnie nie zobaczymy, ale na chińskim rynku ma on wyznaczyć nowe standardy wśród telefonów z rozkładanymi ekranami. Urządzenie zapowiada się na mocnego zawodnika.

Reklama

Xiaomi Mix Fold 3 ma przede wszystkim wyróżniać się aparatem fotograficznym opracowanym we współpracy z Leicą, czyli partnerem Chińczyków od 2022 r. Kamera składa się z czterech obiektywów i jeden z nich jest peryskopowy, co zapewni duże możliwości z zakresu zoomu. Pod obudową znajdzie się procesor Snapdragon 8 Gen 2, który znamy m.in. z modeli Samsung Galaxy S23. Poza tym telefon otrzyma wysokiej klasy wyświetlacze OLED-owe. Pełna specyfikacja techniczna nie jest na razie znana.

Flagowiec Redmi K60 Ultra

Kolejnym smartfonem ma być flagowiec Redmi K60 Ultra, który to ma trafić do Europy, ale pod inną marką i nazwą. Będzie to model Xiaomi 13T Pro, który ma zadebiutować na początku września. Spodziewajmy się wydajnego procesora firmy MediaTek, potrójnego aparatu fotograficznego oraz baterii z bardzo szybkim ładowaniem. Z pewnością nie zabraknie także wysokiej jakości ekranu.

Xiaomi szykuje też inne produkty

Jeden z prezesów firmy, Lu Weibing potwierdził, że 14 sierpnia zobaczymy także inne produkty. Wśród nich znajdą się tablet Xiaomi Pad 6 Max z dużym ekranem i mocnymi podzespołami oraz smartband Band 8 Pro, który będzie następcą urządzenia z zeszłego roku. Sierpniowa konferencja marki przyniesie być może także inne nowości. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie z tych produktów trafią do sprzedaży w Europie. Część z nich nie opuści rynków azjatyckich, z czym niestety trzeba będzie się po prostu pogodzić.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Smartfon | konferencja | Xiaomi | Telefon Xiaomi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama