Xiaomi zapowiada sprzedaż pierwszego smartfona bez żadnych złączy

Rok 2022 zapowiada się jako ten, w którym zaczną pojawiać się jak grzyby po deszczu pierwsze smartfony bez żadnych złączy. Producenci chcą wykorzystać najnowocześniejsze zdobycze techniki, by ułatwić nam życie.

Chociaż urządzenia mobilne bez złączy nie są niczym nowym, ponieważ były już prezentowane przez firmę Meizu i Vivo, to jednak były to tylko prototypy i nie trafiły one do regularnej sprzedaży. Inaczej ma się stać z nowymi smartfonami Xiaomi.

Chińska firma w przyszłym roku chce zacząć sprzedawać pierwszy taki wynalazek. Na jego pokładzie próżno będzie nam szukać nie tylko gniazda słuchawkowego, portu ładowania USB-C i podczerwieni, ale również zniknie slot na karty SIM. Taki przełomowy smartfon może nie przypaść wielu do gustu, ale Xiaomi chce zaryzykować, gdyż ideą inżynierów jest wejście w erę bezprzewodowej komunikacji i ładowania urządzeń.

Reklama

Firma oferuje już dobrej klasy bezprzewodowe słuchawki i potężne systemy bezprzewodowego ładowania o mocy aż 120 W. Nie zapominajmy też o rewolucyjnej technologii ładowania na odległość Mi Air Charge (). Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, by w końcu zacząć oferować smartfony bez żadnych złączy, jako regularne produkty, nawet budżetowe. Zaletą takich urządzeń będzie znacznie mniejsza ich grubość, a zarazem większa odporność na zabrudzenia i wodoszczelność.

Na razie nie wiadomo, kiedy pierwszy bezzłączowy smartfon Xiaomi trafi do regularnej sprzedaży, ale mówi się, że będzie to początek przyszłego roku. Prawdopodobnie nie będzie to jeden model, a cała linia. Firma jakiś czas temu informowała, że na swoim rodzimym rynku bezprzewodowe systemy ładowania sprzedają się jak świeże bułeczki.

Źródło: GeekWeek.pl/Phone Arena / Fot. Xiaomi

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy