Zapomnijcie o składanym Galaxy Fold. Samsung patentuje zwijany smartfon

Koreański koncern ma olbrzymie problemy ze swoim składanym smartfonem z elastycznym ekranem. Ze względu na występujące uszkodzenia wyświetlacza, jego sprzedaż została przełożona na bliżej nieokreślony termin.

Tymczasem Samsung nie demotywuje się tą sytuacją i podąża za ciosem tworzenia nowych innowacji w świecie smartfonów. Z serwisu Let’s Go Digital dochodzą do nas wieści, że koncern złożył wniosek patentowy na bardziej zaawansowany sprzęt mobilny, który może pojawić się na sklepowych półkach tuż po składanych smartfonach.

Chodzi tutaj o zwijany smartfon, a w zasadzie smartfon ze zwijanym i chowanym w obudowie wyświetlaczem. Tak czy inaczej, urządzenie może w chwilę zmniejszyć się o ponad połowę. Podobne projektu widzieliśmy już dobrych kilka lat temu, ale ostatecznie skończyło się tylko na prototypach. Samsung wraz z projektowaniem, budową i testami składanego Galaxy Fold zdobył cenne doświadczenie w tej materii.

Reklama

Najprawdopodobniej poprzednie prototypy nie sprawdziłyby się w codziennym użytkowaniu, więc inżynierowie przygotowali najbardziej, ich zdaniem, zaawansowany projekt, który zniesie trudy masakrowania go przez jego szczęśliwych posiadaczy. Trzeba tutaj podkreślić, że będzie to smartfon składany pionowo. Dzięki temu będziemy mieli do dyspozycji komfortowy, pełnowymiarowy wyświetlacz, tak jak w obecnych na rynku smartfonach, a po złożeniu i zwinięciu wyświetlacza, kompaktowe urządzenie, które będziemy mogli wsadzić nawet do wąskiej i płytkiej kieszeni w spodniach lub koszuli.

Zapomnijcie o składanym Galaxy Fold. Samsung patentuje zwijany wyświetlacz. Fot. Let’s Go Digital.

Samsung na razie nie zdradził, kiedy zamierza takie innowacyjne urządzenie zaprezentować, a tym bardziej wprowadzić na rynek, ale możemy oczekiwać, że stanie się to już po oficjalnej sprzedaży Galaxy Fold. Koreańczycy zapowiedzieli niedawno, że mają w planach stworzenie i zaoferowanie swoim klientom kilka różnych urządzeń mobilnych z elastycznymi ekranami i możliwością ich składania.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Let’s Go Digital

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy