Zobaczcie Royole FlexPai na CES 2019, pierwszy na świecie składany smartfon

Kalifornijska firma pierwsza na świecie zaprezentowała prawdziwy składany smartfon z elastycznym ekranem. Rzuciła na kolana całą konkurencję, a teraz pozwoliła pobawić się nim dziennikarzom na targach CES 2019.

Zobaczcie Royole FlexPai na CES 2019, pierwszy na świecie składany smartfon
Zobaczcie Royole FlexPai na CES 2019, pierwszy na świecie składany smartfonGeekweek

Stare porzekadło głosi, że gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta, a w tym wypadku jest nim firma Royole, która uprzedziła całą konkurencję i wprowadziła do sprzedaży swój składany smartfon FlexPai. Oczywiście mówimy tu o producencie, który nie jest tak rozpoznawalny jak Samsung, LG lub Huaawei, więc trudniej będzie mu podjąć konkurencję i przekonać do siebie klientów ufających wielkim graczom.

Royole pojawiła się na obecnie trwających w Las Vegas targach CES 2019 ze swoim FlexPai. Dziennikarze i fani najnowszej technologii mogli wziąć urządzenia w swoje ręce i osobiście sprawdzić praktyczność takie innowacji, która będzie dominowała na rynku smartfonów w 2019 roku. Przypomnimy, że swoje podobne produkty zaprezentowały lub zamierzają to zrobić wszystkie największe firmy.

Firma z Fremont jest obecna na rynku od 2012 roku, została założone przez grupę inżynierów ze Stanford i chwali się „tworzeniem i sprzedażą interfejsów człowiek-maszyna najnowszej generacji, a także innych produktów, jak elastyczne wyświetlacze, elastyczne sensory czy urządzenia typu smart”. Wśród swoich największych sukcesów wymienia zaś m.in. najcieńszy na świecie elastyczny wyświetlacz AMOLED i pierwszy zakrzywiony dashborad samochodowy bazujący na elastycznej elektronice.

FlexPai wyposażono w najnowszy układ premium od Qualcomm, czyli Snapdragon 8150 (jest to pierwszy smartfon na rynku z tym układem), 6 lub 8 GB pamięci RAM, 128, 256 lub 512 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD, baterię o pojemności 3800 mAh z opcją superszybkiego ładowania Ro-Charge, port USB typu C oraz system operacyjny Android 9 Pie z nakładką Water OS.

Jeżeli zaś chodzi o sam panel, jest to 7,8-calowy AMOLED o rozdzielczości 1920x1440 pikseli, który możemy złożyć do rozmiaru 4 cali, a producent zapewnia, że zastosowany zawias pozwoli na ponad 200 tysięcy złożeń sprzętu. W rozłożonej formie mamy więc praktycznie tablet o grubości 7,6 mm, a w drugim niewielki smartfon, który niestety nie jest zupełnie płaski, bo nie pozwala na to zastosowany mechanizm i musimy pogodzić się z grubością ponad 15 mm. Nie da się ukryć, że nie wygląda to zbyt stylowo, ale i tak trzeba docenić starania producenta.

Tym bardziej, że po złożeniu możemy wybrać sobie połówkę, z której będziemy korzystać, a wspomniana nakładka interfejsu użytkownika się na nią przełączy, na drugiej wyświetlając tapetę. Jedna z nich oferuje nieco większy ekran, który będzie wygodniejszy m.in. do przeglądania internetu, a druga podwójny aparat 16 MP + 20 MP, dzięki któremu zrobimy sobie selfie czy wykonamy wideorozmowę.

I jak, podoba się Wam to rozwiązanie, nawet biorąc pod uwagę jego dość wysoką cenę? Najsłabszy wariant 6 GB RAMu + 128 GB na dane kosztuje ok. 1300 dolarów, a do najmocniejszego trzeba jeszcze dopłacić ponad 550 dolarów.

Źródło: GeekWeek.pl/The Verge/AndroidCentral / Fot. AndroidCentral

Geekweek
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas