Zobaczcie Royole FlexPai na CES 2019, pierwszy na świecie składany smartfon

Kalifornijska firma pierwsza na świecie zaprezentowała prawdziwy składany smartfon z elastycznym ekranem. Rzuciła na kolana całą konkurencję, a teraz pozwoliła pobawić się nim dziennikarzom na targach CES 2019.

Stare porzekadło głosi, że gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta, a w tym wypadku jest nim firma Royole, która uprzedziła całą konkurencję i wprowadziła do sprzedaży swój składany smartfon FlexPai. Oczywiście mówimy tu o producencie, który nie jest tak rozpoznawalny jak Samsung, LG lub Huaawei, więc trudniej będzie mu podjąć konkurencję i przekonać do siebie klientów ufających wielkim graczom.

Royole pojawiła się na obecnie trwających w Las Vegas targach CES 2019 ze swoim FlexPai. Dziennikarze i fani najnowszej technologii mogli wziąć urządzenia w swoje ręce i osobiście sprawdzić praktyczność takie innowacji, która będzie dominowała na rynku smartfonów w 2019 roku. Przypomnimy, że swoje podobne produkty zaprezentowały lub zamierzają to zrobić wszystkie największe firmy.

Reklama

Firma z Fremont jest obecna na rynku od 2012 roku, została założone przez grupę inżynierów ze Stanford i chwali się „tworzeniem i sprzedażą interfejsów człowiek-maszyna najnowszej generacji, a także innych produktów, jak elastyczne wyświetlacze, elastyczne sensory czy urządzenia typu smart”. Wśród swoich największych sukcesów wymienia zaś m.in. najcieńszy na świecie elastyczny wyświetlacz AMOLED i pierwszy zakrzywiony dashborad samochodowy bazujący na elastycznej elektronice.

FlexPai wyposażono w najnowszy układ premium od Qualcomm, czyli Snapdragon 8150 (jest to pierwszy smartfon na rynku z tym układem), 6 lub 8 GB pamięci RAM, 128, 256 lub 512 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD, baterię o pojemności 3800 mAh z opcją superszybkiego ładowania Ro-Charge, port USB typu C oraz system operacyjny Android 9 Pie z nakładką Water OS.

Jeżeli zaś chodzi o sam panel, jest to 7,8-calowy AMOLED o rozdzielczości 1920x1440 pikseli, który możemy złożyć do rozmiaru 4 cali, a producent zapewnia, że zastosowany zawias pozwoli na ponad 200 tysięcy złożeń sprzętu. W rozłożonej formie mamy więc praktycznie tablet o grubości 7,6 mm, a w drugim niewielki smartfon, który niestety nie jest zupełnie płaski, bo nie pozwala na to zastosowany mechanizm i musimy pogodzić się z grubością ponad 15 mm. Nie da się ukryć, że nie wygląda to zbyt stylowo, ale i tak trzeba docenić starania producenta.

Tym bardziej, że po złożeniu możemy wybrać sobie połówkę, z której będziemy korzystać, a wspomniana nakładka interfejsu użytkownika się na nią przełączy, na drugiej wyświetlając tapetę. Jedna z nich oferuje nieco większy ekran, który będzie wygodniejszy m.in. do przeglądania internetu, a druga podwójny aparat 16 MP + 20 MP, dzięki któremu zrobimy sobie selfie czy wykonamy wideorozmowę.

I jak, podoba się Wam to rozwiązanie, nawet biorąc pod uwagę jego dość wysoką cenę? Najsłabszy wariant 6 GB RAMu + 128 GB na dane kosztuje ok. 1300 dolarów, a do najmocniejszego trzeba jeszcze dopłacić ponad 550 dolarów.

Źródło: GeekWeek.pl/The Verge/AndroidCentral / Fot. AndroidCentral

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy