Pikachu naprawdę istnieje. Jest pająkiem

Jeśli twoim marzeniem jest posiadanie własnego pokemona, to natura może ci w tym pomóc. Micrathena sagittata to gatunek pająka, którego wyjątkowy odwłok przypomina głowę Pikachu. Niestety, w przeciwieństwie do niego, pająk nie potrafi miażdżyć swoich przeciwników piorunami, chociaż już sam jego wygląd powinien nas usatysfakcjonować.

Micrathena sagittata sfotografowana w Virginii
Micrathena sagittata sfotografowana w VirginiiFlickriver/Judy Gallagherdomena publiczna

Najpopularniejszy pokemon - Pikachu - już dawno przeszedł do historii popkultury. Charakteryzuje się on nieproporcjonalnie dużą głową w stosunku do reszty ciała i żółtym futerkiem. Dodatkowo ma długi zakrzywiony ogon, czerwone policzki oraz uszy z czarnymi końcówkami.

Postać Pikachu powstała dopiero w 1996 roku, a już 155 lat wcześniej francuski naukowiec Charles Athanase Walckenaer jako pierwszy opisał pająka Micrathena sagittata, którego odwłok do złudzenia przypomina popularnego pokemona.

Gatunek występuje we wschodnich Stanach Zjednoczonych i w całej Ameryce Środkowej, ale zaobserwowano go również w kanadyjskiej prowincji Ontario.

Samce nie przekraczają 5 milimetrów długości i 1,36 milimetrów szerokości. Samice są natomiast prawie dwa razy większe i potrafią urosnąć do 9 milimetrów długości i 2,36 milimetrów szerokości, to właśnie one charakteryzują się unikalnym pancerzem.

Arrowshaped Orb Weaver (Micrathena sagittata) Spider 2013 #037

Charakterystyczny odwłok ma za zadanie przyciągnąć owady oraz odstraszyć potencjalne drapieżniki, a w przypadku ewentualnej próby połknięcia przez np. ptaka, przeszkodzić mu w tym. Co ciekawe, pająki Micrathena sagittata są w stanie ugryźć człowieka, ale nie jest to dla nas niebezpieczne. Ból jest troszkę bardziej odczuwalny niż ukąszenie komara.

Ludzie nadal nie wiedzą za dużo na ich temat. Rzadko kiedy są widywane, a gdy już dojdzie do spotkania, zawsze robią furorę i są chętnie fotografowane. Osobniki najczęściej były widziane na uprawach bawełny, w lasach palmowych, sadach brzoskwiniowych oraz blisko strumieni i mokradeł.

Mateusz Zajega

Podobieństwa trudno nie zauważyć, prawda?
Podobieństwa trudno nie zauważyć, prawda?East News

***Zobacz także***

Naszą planetą rządzą owady?Interia.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas