UFO bierze za cel naukowców? Aż 20 proc. z nich ma za sobą spotkanie

Jak dowiadujemy się z nowego badania przeprowadzonego na amerykańskich naukowcach, blisko 20 proc. z nich deklaruje, że widziało UFO na własne oczy albo zna kogoś, kto je widział. Czy to znaczy, że obce cywilizacje mają jasno sprecyzowany cel?

Jak dowiadujemy się z nowego badania przeprowadzonego na amerykańskich naukowcach, blisko 20 proc. z nich deklaruje, że widziało UFO na własne oczy albo zna kogoś, kto je widział. Czy to znaczy, że obce cywilizacje mają jasno sprecyzowany cel?
20 proc. amerykańskich naukowców deklaruje, że widziała UFO na własne oczy /123RF/PICSEL

Oni widzieli UFO na własne oczy

Chociaż większość z nas na opowieści o UFO i spotkaniach z obcymi reaguje najczęściej przewracaniem oczami i uśmiechem pełnym politowania, to niezidentyfikowane obiekty latające wciąż rozpalają serca osób przekonanych o ich istnieniu i coraz częściej stają się tematem poważnych rozmów i regulacji. 

Pentagon powołał specjalną jednostkę do badania tego typu zjawisk, czyli All-domain Anomaly Resolution Office (AARO), umożliwiającą każdemu obywatelowi informowanie o zaobserwowanych UFO/UAP, która potwierdziła nawet, że amerykańskie służby odnotowały dotąd 650 przypadków niezidentyfikowanych zjawisk powietrznych.

Reklama

Tyle że wnioski płynące z ich analiz są raczej rozczarowujące dla zwolenników koncepcji spotkań z obcą cywilizacją, bo AARO nie znalazło dotąd żadnych wiarygodnych dowodów na aktywność pozaziemską, pozaziemską technologię lub obiekty, które sprzeciwiają się znanym prawom fizyki. 

Wygląda jednak na to, że amerykańscy naukowcy mają na ten temat nieco inne zdanie, a przynajmniej tak wynika z ankiety przeprowadzonej na 1460 z nich, działających w 144 różnych dyscyplinach. 

Amerykańscy naukowcy celem UFO?

Z podsumowującego ją badania opublikowanego na łamach Humanities and Social Science Communications dowiadujemy się, że blisko 20 proc. badaczy twierdzi, że widziało UFO na własne oczy albo zna kogoś zaufanego, kto je widział.  

Inny opowiedział naukowcom o swoim doświadczeniu ze studiów, kiedy to zobaczył duży okrągły obiekt latający z prostokątnymi oświetlonymi oknami, a jeszcze kolejni donoszą o doświadczeniach zaufanych kolegów ze środowiska akademickiego, którzy widzieli UAP i "nie mają żadnego wyjaśnienia obserwowanego zjawiska".

Co więcej, kiedy autorzy badania chcieli dowiedzieć się więcej o stosunku środowiska naukowego do zjawisk UFO, okazało się, że aż 37 proc. badaczy jest zainteresowanych dalszymi i bardziej szczegółowymi badaniami w tym zakresie, określając je jako "bardzo ważne" albo "absolutnie kluczowe". 

Czy to oznacza przełom w tej dziedzinie? Wiele na to wskazuje, bo skoro nawet szefowie NASA czy CIA głośno mówią o swojej otwartości na pomysł, że UAP mogą być obcymi formami życia i tym, że za długo zamiataliśmy to pod dywan, coś ewidentnie jest na rzeczy. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: UFO | uap
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy