26-latek zarobił 40 mln dolarów w jeden dzień

Joshua Kushner to kolejne genialne dziecko biznesu. Założona przez niego firma właśnie zarobiła górę pieniędzy dzięki temu, że Skype kupił GroupMe, serwis służący do grupowego wysyłania SMS-ów.

Joshua Kushner to jeden z najmłodszych geniuszy biznesu na świecie. Pochodzi z rodziny, która wie, jak zarabiać pieniądze i zdobywać zaszczyty - jego ojciec jest prawdziwym potentatem branży nieruchomości, a brat prowadzi magazyn "The New York Observer". Mimo to jego sukces wydaje się nieprawdopodobny.

26-latek właśnie zarobił kasę, o jakiej jego rówieśnicy mogą co najwyżej pomarzyć. Wszystko dlatego, że miał w swoim portfolio GroupMe, istniejący zaledwie od roku startup służący do grupowego wysyłania wiadomości tekstowych.

GroupMe został przejęty przez Skype'a za 85 mln dolarów. Trive Capital, założony przez Kushnera fundusz venture capital, który inwestował w GroupMe, zyskał 40 mln w jeden dzień. Wcześniej firmie udało się zebrać "zaledwie" 10 mln dolarów.

Reklama

Trive Capital nie jest debiutem 26-latka w biznesie. W 2007 roku, kiedy jeszcze był studentem w Harvardzie, założył z kolegami Vostu, firmę oferującą gry online. Dziś Vostu ma 35 mln użytkowników w Brazylii, 600 pracowników oraz biura w Nowym Jorku i Buenos Aires. Zarobiła już 50 mln dolarów.

Thrive Capital to stosunkowo nowe przedsięwzięcie młodego geniusza, które wystartowało w 2009 roku. Inwestuje w startupy branży IT. Obecnie ma w swoim portfolio 27 firm, takich jak: Hot Potato, Art.sy, Bank Simple czy OnSwipe, którym pomaga się rozwinąć w zamian za udział w zyskach.

Jak widać na przykładzie GroupMe, to się naprawdę może opłacać.

Michał Wilmowski

Źródło: http://vbeta.pl

vbeta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy