Amazon - Jeff Bezos ustąpi ze stanowiska CEO firmy 5 lipca

Najbogatszy człowiek świata według listy "Forbesa", założyciel giganta Amazon, postanowił zrezygnować z funkcji CEO firmy. Ostatnim dniem kiedy wystąpi w tej roli, będzie 5 lipca tego roku.

Założyciel Amazona ogłosił plan rezygnacji ze stanowiska dyrektora generalnego na początku tego roku. Decyzja Bezosa była zaskakująca, tym bardziej, że amerykańskie przedsiębiorstwo odnotowało ostatnio same wzrosty, sięgające nawet 125,56 mld dolarów przychodów. To wyniki lepsze od oczekiwań analityków.

Eksperci przekonują jednak, że Amazon, podobnie jak inne firmy technologiczne, ma coraz większy problem regulacyjny - otwarcie mówi się o rozdzieleniu Amazona na mniejsze spółki. Możliwe, że decyzja Bezosa o rezygnacji z funkcji jest z tym związana.

Reklama

Jeff Bezos pozostanie w firmie jako prezes wykonawczy, z CEO Andym Jassym za sterami. Jego ostatnim dniem na stanowisku CEO będzie 5 lipca. Sam Bezos powiedział, że wybrał tę datę, ponieważ jest dla niego sentymentalna. To wtedy Amazon został oficjalnie założony.

Jeff Bezos po rezygnacji z funkcji CEO skupi się na swojej działalności charytatywnej, firmie kosmicznej Blue Origin oraz na dzienniku "Washington Post".

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jeff Bezos | Amazon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy