Reklama

Amerykański astronauta zachwycony widokiem lubelskiej wsi

Jeff Wiliams, astronauta NASA, opublikował w internecie zdjęcie, które podpisał tak: "Nigdzie indziej na świecie nie widziałem takiego unikalnego wzoru w rolnictwie." Jak się później okazało, fotografia przedstawia pola uprawne w gminie Bychawa.

Jeff Williams jest najdłużej przebywającym w kosmosie człowiekiem, który aktualnie znajduje się na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, 400 kilometrów nad Ziemią. W wolnym czasie, Williams fotografuje ciekawe miejsca na naszej planecie, a najlepsze zdjęcia publikuje na portalach społecznościowych. Pośród dziesiątek kadrów obrazujących efektowne lodowce, skały, chmury i wulkany znalazło się jedno, które przedstawia z pozoru zwykłe pola uprawne, jednak ułożone w taki sposób, że razem tworzą piękną, wielobarwną mozaikę. 

Astronauta nie zdradził, jakie miejsce na Ziemi przedstawia fotografia, pozostawiając internautom zagadkę. Pojawiały się różne domysły, była mowa o Brazylii, Francji, a nawet Chinach. Prawda okazała się jednak zaskakująca - to pola uprawne znajdujące się w gminie Bychawa na Lubelszczyźnie. Dokładne współrzędne to: 50°57'13N 22°35'33E.

Reklama

Zarówno mieszkańcy, jak i włodarze Bychawy, kiedy dowiedzieli się o tym fakcie, nie ukrywali swojej radości i dumy. Na profilu społecznościowym Williamsa pojawiło się wiele polskich podziękowań i komentarzy, w tym z oficjalnego konta bychawa.pl. 

"Czy ktoś by się spodziewał, że pośród tych zdjęć będzie fragment naszej gminy?" - napisano w oficjalnym komunikacie na stronie Urzędu Miejskiego. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: NASA | wieś

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama