Android 10 dobrze przyjął się na smartfonach

Google przestało publikować miesięczne dane dotyczące adopcji nowych wersji systemu Android. Okazuje się, że wersja 10 została przyjęta najlepiej w historii – przez wielu producentów.

Google nie podaje dokładnych liczb jak kiedyś, ale wiadomo, iż Android 10 był w stanie dotrzeć do 100 milionów urządzeń w ciągu pierwszych 150 dni lub 5 miesięcy po uruchomieniu. To o 28 proc. szybciej niż jego poprzednik, Android 9.0 Pie. Google zdradza na wykresie, iż Android 10 może znajdować się już nawet na 400 milionach urządzeń. Tego typu skok nie pojawił się jednak z dnia na dzień, po wydaniu systemu.

Android 10 działał w oparciu o Project Treble, czyli zupełnie nowe rozwiązanie pozwalające na szybsze, modułowe dostarczanie aktualizacji do smartfonów. Po wypuszczeniu Androida 10 na rynek, ogromna liczba producentów była w stanie zaimplementować system na swoich sprzętach w ciągu paru tygodni.

Reklama

Google w najbliższych latach ma dalej starać się minimalizować koszty dla producentów związane z wdrożeniem nowego oprogramowania. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | Android

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy