Aplikacja Zoom negatywnie oceniana przez uczniów

ZOOM Cloud Meetings to łatwe w obsłudze narzędzie pozwalające zaplanować i przeprowadzić wideorozmowę. Ze względu na jego niską cenę i wysoką dostępność, wiele szkół oraz uczelni zdecydowało się skorzystać z niego w trakcie szalejącej pandemii. Niestety obowiązek nauki z domu, nie spodobał się uczniom, którzy z tego powodu postanowili negatywnie ocenić aplikację.

Skutkowało to obniżeniem ogólnej ceny programu z 4,5 gwiazdki na zaledwie 2.0. Wśród uzasadnień pojawiają się tak absurdalne wypowiedzi jak "nie chcę mi się uczyć, więc oceniam negatywnie", "przez was mam lekcje polskiego" lub po prostu "ta aplikacja jest do bani". Prawdopodobnie głównym celem takich ocen jest próba usunięcia aplikacji ze sklepu Google Play, a tym samym zmuszenie szkoły do szukania alternatywnych rozwiązań, lub co bardziej prawdopodobne - zrezygnowania ze zdalnej nauki.

Nieodpowiedzialni uczniowie, nie są jednak świadomi tego jak bardzo ich zachowanie może wpłynąć na sytuację finansową firmy oraz jak sporo pracy będzie kosztować twórców Zooma, by zmienić swoją ocenę w sklepie Google.

Reklama

Niektóre z komentarzy i ocen, po interwencji moderatorów Google, zostały usunięte.

Uczniowie postanowili zastosować tę samą taktykę, co chińskie dzieci, które bombardowały negatywnymi ocenami aplikacje wykorzystywaną do zdalnego nauczania podczas apogeum pandemii w Chinach.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zoom | zdalne nauczanie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy