Backflip - Motorola na Androidzie
Modelem Milestone Motorola powróciła na rynek smartfonów. Backflip, który został zaprezentowany podczas targów CES, jest nieco gorzej wyposażony i może zainteresować klientów z mniej zasobnym portfelem.
Trochę dziwna jest koncepcja klapki zastosowana w tym telefonie: w stanie zamkniętym jest on obsługiwany poprzez 3,1-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości HVGA, a klawiatura QWERTY nie znajduje się wówczas wewnątrz, lecz - w tej sytuacji wyłączona - na spodniej stronie. Dzięki zastosowanemu mechanizmowi zawiasów można ustawić urządzenie w taki sposób, że klawiatura posłuży jako podstawka umożliwiająca wygodne oglądanie klipów wideo.
Backflip ma wymiary 108 na 53 na 16 mm i jest mniejszy od Milestone'a, ale o niecałe 2 mm grubszy. Ważąc 130 gramów, jest on także o około 30 gramów lżejszy. Wyświetlacz ma rozdzielczość 320 na 480 pikseli i 16-bitową głębię kolorów. W obudowie umieszczono także 5-megapikselowy aparat fotograficzny z LED-ową lampą błyskową. Do połączenia z internetem można wykorzystać złącze WLAN (802.11b/g), EDGE i HSDPA z przepustowością 7,2 Mb/s przy pobieraniu danych. Aparat dysponuje złączami Bluetooth, mikro USB, 3,5-milimetrowym gniazdem typu jack i wbudowanym odbiornikiem GPS. Motorola nie podała jeszcze informacji na temat wewnętrznej pamięci urządzenia. W zestawie znajduje się karta microSD o pojemności 2 GB - obsługiwane są karty o maksymalnej pojemności 32 GB.
Jako system operacyjny Motorola zastosowała przestarzałego Androida 1.5, ale ma być możliwa aktualizacja do serii 2.x. Obok typowych usług Google'a, takich jak poczta elektroniczna, wyszukiwarka, mapy czy YouTube, zainstalowano także aplikacje klienckie dla Facebooka, MySpace i Twittera, które są osiągalne bezpośrednio z ekranu startowego pod postacią widgetów.
Backflip ma ukazać się w pierwszym kwartale tego roku na terenie Stanów Zjednoczonych, Ameryki Łacińskiej, Azji i Europy. Motorola nie podała jeszcze ceny urządzenia.